אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפע ימים מציגה: מצאנו אבן יקרה, אבל אין לנו מושג כמה היא עולה

שפע ימים מציגה: מצאנו אבן יקרה, אבל אין לנו מושג כמה היא עולה

חברת חיפושי אבני החן בקישון בעקבות נבואת הרבי מליובאוויטש ממשיכה להנפיק לציבור הודעות שלא מלמדות דבר על הפוטנציאל הכלכלי שלה

09.05.2016, 13:16 | גיל קליאן

חברת חיפושי אבני החן בקישון שפע ימיםממשיכה להנפיק למשקיעים שלה דיווחים שאולי נראים מרשימים ממבט ראשון - אך אינם מלמדים דבר על פוטנציאל כלכלי.

קראו עוד בכלכליסט

היום (ב') דיווחה החברה על מציאת אבן חן מסוג אודם (רובי) במשקל של 1.7 קראט ובגודל של 8.26 מ"מ. החברה ציינה בחגיגיות כי "מדובר על ממצא ספציפי בגודל משמעותי, פי 3 בגודלו ממצאי הרובי הגדולים ביותר שנמצאו על ידי החברה עד היום".

עם זאת, וכמו דיווחים רבים קודמים של החברה, לא נמסר בה ולו בדל של מידע לגבי פוטנציאל כלכלי של התגלית, ואפילו לא הערכה כללית לגבי שווי האבן שנמצאה. גם כאשר פנינו לחברה, לא ידעו שם למסור שום סוג של התייחסות לגבי שווי האבן שנמצאה.

שפע ימים עוסקת בחיפוש אבני חן באזור נחל הקישון בעקבות נבואה של הרבי מליובאוויטש. החברה נסחרת לפי שווי של 65 מיליון שקל, כאשר מרבית מניותיה (71%) בידי הציבור.

החברה סייגה כי "יודגש כי רק המשך פעילות אקספלורציה במקטע התיכון של נחל הקישון בהתאם לתוכנית העבודה של החברה, לרבות וכולל ביצוע קידוחי סקר נוספים שמטרתם השלמת אינפורמציה לצרכי סטרטיגרפיה ופתיחת מספר תעלות עומק נוספות, תוך התמקדות באותם נקודות קידוח שהניבו ממצאים בריכוזיות גבוהה עד כה – תגיע החברה לשלב בו ניתן יהיה לבחון את הכדאיות הכלכלית של המרבץ".

כלומר - החברה עצמה מציינת כי אין בממצא הזה כדי ללמד על פוטנציאל כלכלי להפקת אבני חן בנחל הקישון. למרות זאת, בחרה החברה, מסיבותיה, לעדכן את המשקיעים באבן יקרה - למרות שהחברה לא יודעת מה מחירה.

נחל הקישון, צילום: גיל גוטמן נחל הקישון | צילום: גיל גוטמן נחל הקישון, צילום: גיל גוטמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות