אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT וחברת האם שלה קול נקנסו ב-4 מיליון שקלים בשל  דיווחים מטעים למשקיעים צילום: אוראל כהן

HOT וחברת האם שלה קול נקנסו ב-4 מיליון שקלים בשל דיווחים מטעים למשקיעים

מדובר בדיווחים על ישיבת דירקטוריון מנובמבר 2012 שבהם לא הוצגו הזכויות הנוספות שפורטו בנספחי ההסכם בין HOT לחברת האם קול

09.05.2016, 14:26 | אלירן מלכי

קראו עוד בכלכליסט

HOT וחברת האם שלה קול החזקות יצטרכו לשלם לרשות לניירות ערך 4 מיליון שקל קנס, כך קובע הסדר פשרה בין הרשות לניירות ערך לחברות בעקבות דיווח מוטעה שביצעה החברה למשקיעים. במסגרת ההסדר הוטל על HOT קנס בגובה 1.75 מיליון ועל חברת קול החזקות המחזיקה בHOT הוטל קנס בגובה 2.25 מיליון שקל.

הרשות אף הפנתה אצבע מאשימה כלפי מנכ"ל HOT לשעבר, הרצל עוזר, שלא פיקח על הנושא מקרוב ולא דאג שאחראי הדיווח בחברה יקבלו את כל פרטי העסקה כנדרש. בעקבות כך נקנס עוז ב-100 אלף שקל בגין אחריות פיקוחית.

כמו כן, הדירקטורים של HOT, ג'ואי דקסטר וג'רמי בונין, קיבלו קנסות בגובה 275 אלף ו-225 אלף בהתאמה. במהלך המו"מ מול הרשות החליטו הדירקטורים להתפטר מתפקידם ולהתחייב לא לחזור לתפקיד למשך חצי שנה לפחות.

פטריק דרהי,מבעלי השליטה ב-HOT
פטריק דרהי,מבעלי השליטה ב-HOT צילום: שמואל נחמני

לרשות לניירות ערך יש סמכויות חקירה פליליות במקביל לסמכויות החקירה המנהליות. הרשות פתחה בהליך נגד חברת HOT שהייתה חברה ציבורית בסוף 2012, בעקבות דיווחים של החברה לבורסה. באותה תקופה חברת קול היתה בתהליכי מיזוג עם חברת HOT, במהלכו קול הייתה צריכה לקנות את מניות הציבור.

קול ניהלה משא ומתן עם בעלי המניות באופן ישיר והעבירה דיווח על תוצאת העסקה בינה לבין בעלי המניות ל-HOT שהעבירה הדיווח לבורסה. בדיווח נכתב כי לבעלי המניות ישנן זכויות נוספות אותן קול לא חשפה. ההתרשלות של HOT הייתה בכך שהחברה פרסמה את הדיווח מבלי לברר מהן הזכויות הנוספות ושוויין.

 הרשות לניירות ערך כתבה בהחלטתה כי, "הדיווחים המיידיים של HOT כללו פרט מטעה בכך שלא הוצגו בהם הזכויות הנוספות שפורטו בנספחים, במיוחד הזכות למנוי דירקטור וכן זכות ההנפקה הכפויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות