אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש הממשלה נגד דיין: הקרב על מינוי המנכ"ל צילום: חיים הורנשטיין

ראש הממשלה נגד דיין: הקרב על מינוי המנכ"ל

המירוץ לבחירת מנכ"ל חדש למפעל הפיס הביא לחילוקי דעות בין עוזי דיין לראש הממשלה נתניהו

10.05.2016, 07:09 | רוני זינגר
בימים אלה נוצר מצב ניהולי חריג במפעל הפיס שבו עוזי דיין מחזיק בשתי עמדות המפתח של המפעל: יו״ר ומנכ״ל. המצב נוצר על רקע מאבקים פוליטיים שהתקיימו בחודשים האחרונים בנוגע למינוי המנכ״ל, שהסתיימו לפי שעה בלא מוצא. המנכ״ל האחרון אלי דדון פרש לאחר כשלוש שנות כהונה ובאוקטובר האחרון מינה הפיס ועדת איתור למציאת מנכ״ל. מאות מועמדים רואיינו בטלפון, 60 ניגשו למבחנים מפרכים שכללו ראיונות עם פסיכולוגים, מבדקי מחשב, סימולציות ושיחות עם חברי ועדת האיתור. לבסוף בחרה הוועדה תשעה מועמדים, ולקו הגמר הגיעו ארבעה: נשיא גולן טלקום אורן מוסט, קובי מויסה, שהיה מנכ״ל יש עתיד, נעמה גת, שהיתה סמנכ״לית השיווק של מזרחי טפחות, ואורלי פרומן, לשעבר מנכ״לית משרד התרבות ומקורבת ללימור לבנת.

נתניהו. חילוקי דעות, צילום: עומר מסינגר נתניהו. חילוקי דעות | צילום: עומר מסינגר נתניהו. חילוקי דעות, צילום: עומר מסינגר

אלא שמקורות בפיס מספרים ל״כלכליסט״ כי במקביל לוועדת האיתור הרשמית, מינה דירקטוריון הפיס ועדת איתור נוספת, שבה היו היו״ר דיין, יו״ר השלטון המקומי חיים ביבס ונציג הציבור בדירקטוריון יוסי צ׳חנובר. לפי מקורות שונים, דיין מעוניין במינויו של מוסט ואילו ביבס משך לכיוונה של פרומן. גורמים מעורבים אמרו ל"כלכליסט" כי גם לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו היתה מעוניינת במינויה של פרומן. נתניהו הוא האיש שמינה את דיין לתפקיד. השניים מכירים מתקופת סיירת מטכ״ל ודיין היה חבר ברשימת הליכוד לכנסת. ״עוזי הלך בדרכו ובחר לעמוד על שלו מול ראש הממשלה. אולי זה חוסר הבנה, אבל לדעתי הוא לא שיחק נכון בעניין הזה״, אומר ל״כלכליסט״ חבר דירקטוריון.

״בפיס יש הרבה בחישה בקלחת", אומר גורם אחר. "לא רק לשכת רה"מ, גם שר האוצר ולפעמים משרד התרבות. בדיוק בגלל זה מינו ועדת איתור מקצועית מבחוץ, כי ניסו לנקות את זה״. ״להבנתי דווקא העובדה שהרבה כוחות פוליטיים בחשו במינוי המנכ״ל היא שגרמה לדיין לקחת צעד אחורה. היה לו קונפליקט עם הדירקטוריון ועם ביבס, ולכן הוא עצר את התהליך ומכהן בינתיים בעצמו בתפקיד״, אומר גורם שהיה מעורב בתהליכי האיתור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות