אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתעשיית הוויסקי בבריטניה מזהירים מהשלכות הברקזיט צילום: תומי הרפז

בתעשיית הוויסקי בבריטניה מזהירים מהשלכות הברקזיט

ענף הוויסקי, אחד מענפי היצוא המצליחים ביותר של הממלכה, עשוי להיפגע אם יבוטלו הסכמי הסחר עם האיחוד האירופי במשאל העם שיתקיים ביוני, מה שישפיע ישירות על 40 אלף העובדים בענף בבריטניה בלבד

10.05.2016, 09:08 | שירות כלכליסט

בכירים בממשלת בריטניה ובתעשיית המשקאות החריפים מודאגים מאפשרות שמהלך הברקזיט, שבו עשויה בריטניה להחליט להיפרד מהאיחוד האירופי אם יוחלט כך במשאל העם שיתקיים ביוני, יפגע בענף. כך דיווח אתמול "פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

לטענתם, מהלך זה עלול לסכן את אחד ממוצרי היצוא המצליחים ביותר של הממלכה — הוויסקי — וכתוצאה מכך גם את 40 אלף העובדים בענף בבריטניה בלבד.

ליז טרוס, שרת איכות הסביבה בבריטניה האחראית גם על המזון, אמרה כי "ענף הוויסקי מרוויח מהסכמי הסחר של האיחוד האירופי, אשר מאפשרים יצוא לשוק המשותף. לתעשיית המשקאות יהיה עדיף אם בריטניה תישאר באיחוד, מכיוון שליצרני הוויסקי תהיה אז גישה חופשית וקלה לשוק של חצי מיליארד איש". את הדברים אמרה טרוס בסיור באחת ממזקקות הוויסקי בסקוטלנד שנמצאת בבעלות דיאג'ו, יצרנית המשקאות החריפים הגדולה בעולם.

וויסקי סקוטי הוא אחד מענפי הייצור הגדולים בבריטניה, אך הוא תלוי מאוד בשווקים בינלאומיים מכיוון ש־90% מהייצור שלו מיועד ליצוא. בשנת 2015 הסתכם יצוא הוויסקי ב־3.95 מיליארד ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות