אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד מפתיע לנוקיה ברבעון הראשון pixabay.com

הפסד מפתיע לנוקיה ברבעון הראשון

חברת הציוד לרשתות תקשורת סיימה את הרבעון עם הפסד של 513 מיליון יורו, לעומת רווח נקי של 177 מיליון יורו ברבעון המקביל

10.05.2016, 13:15 | שירות כלכליסט

נוקיה דיווחה היום (ב') על הפסד מפתיע ברבעון הראשון. הסיבה: מכירות מדשדשות בתחום רשתות המובייל שלה, וכן עלויות הקשורות לרכישה שביצעה לאחרונה, של יריבתה אלקטל-לוסנט (Alcatel-Lucent) מצרפת.

קראו עוד בכלכליסט

לשלושת החודשים שהסתיימו במרץ, דיווחה נוקיה על הפסד נקי של 513 מיליון יורו (583.46 מיליון דולר) בהשוואה לרווח של 177 מיליון יורו בשנה הקודמת. נוקיה אמרה כי הרווח הנקי שלה היה 139 מיליון יורו כשהעלויות הקשורות לרכישה של אלקטל – בנוסף לפריטים אחרים – לא נכללו בחישוב.

ההכנסות של החברה לרבעון הראשון הסתכמו ב-6 מיליארד יורו, זאת לעומת 3.20 מיליארד יורו באותה התקופה אשתקד. אנליסטים שנסקרו בידי FactSet ציפו לרווח נקי של 237 מיליון יורו ולהכנסות של 5.73 מיליארד יורו.

זהו הרבעון הראשון שנוקיה רושמת בתור החברה הממוזגת עם אלקטל-לוסנט, שרכשה החברה הפינית תמורת 16.6 מיליארד דולר. נוקיה מסרה אז שהרכישה תסייע בידה לגוון את זרם ההכנסות של החברה מעבר לפעילות לקוחות הליבה, שכן אלקט-לוסנט היא יצרנית מובילה של ציוד רשתות כגון נתבים ומפסקים.

תוצאותיה של נוקיה לרבעון הראשון מראות אקלים בעייתי ליצרניות ציוד הרשתות, המתמודדות עם האטה בביקוש מצד מפעילות תקשורת וכן עם תחרות משמעותית עם שחקניות חדשות בתחום כגון הוואווי הסינית.

נוקיה, pixabay.com נוקיה | pixabay.com נוקיה, pixabay.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות