אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתכוננת לעסקת טבע: אלרגן הודיעה על מינויים חדשים

מתכוננת לעסקת טבע: אלרגן הודיעה על מינויים חדשים

חברת התרופות ביצעה שינויים בשדרת ההנהלה כהכנה לשינוי המבני הכרוך במכירת חטיבת הגנריקה שלה לטבע. במקביל הודיעה אלרגן על תוכנית רכישה עצמית גדולה ופרסמה דוחות מעורבים

10.05.2016, 15:13 | מיקי גרינפלד

אלרגן (Allergan - AGN) מתכוננת לעסקת טבע: לקראת השלמת מכירת חטיבת הגנריקה שלה לענקית התרופות הישראלית הודיעה היום (ג') אלרגן על כמה שינויים בצוות הבכיר, שאמורים להקל על השינוי המבני הכרוך בעסקה.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת זו מונה ביל מאורי (Bill Meury), האחראי על חטיבת תרופות המקור, למנהל המסחרי של אלרגן. מנהל חטיבת המלאי בוב סטיוארט (Bob Stewart) עבר לתפקיד המנהל התפעולי.

 .

במקביל הודיעה היום אלרגן על תוכנית רכישה עצמית חדשה ופרסמה את הדוחות הרבעוניים. החברה יוצאת לתוכנית רכישות בהיקף כולל של 10 מיליארד דולר - ותוציא לפועל רכישות של 5-4 מיליארד דולר בעוד 6-4 חודשים, על פי תנאי השוק. הרכישות יחלו רק לאחר השלמת מכירת חטיבת הגנריקה של אלרגן לטבע, עסקה בשווי של 40.5 מיליארד דולר.

העסקה עדיין ממתינה לאישור רשות ההגבלים האמריקאית - בשלב זה עדיין לא ידוע סופית אם יתקבל אישור ומה יהיו תנאיו המדוייקים. ההנחה הרווחת היא שאישור אכן יינתן,  אף שהוא יותנה במכירת כמה מנכסי החברה הממוזגת. טבע ואלרגן צופות כי העסקה תושלם עד לסוף חודש יוני. ככל שהיא אכן תושלם, התמורה צפויה לשמש את אלרגן למחיקת כל חובותיה.

תוכנית הרכישה משקפת על פי גורמים בשוק סימן לכך שאלרגן ויתרה על רכישות גדולות בעתיד הקרוב.

הכנסות אלרגן ברבעון הראשון עלו ב-48% ל-3.8 מיליארד דולר, מתחת לצפי שעמד על 3.95 מיליארד דולר. הרווח הרבעוני עמד על 255.7 מיליון דולר, מול הפסד של 512.7 מיליון דולר. הרווח למניה עמד על 47 סנט, מול הפסד של 1.85 דולר ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 3.04 דולר למניה, מעט מעל הצפי, 3.01 דולר למניה. . 
ברנט סונדרס, מנכ"ל ארלגן, צילום: בלומברג ברנט סונדרס, מנכ"ל ארלגן | צילום: בלומברג ברנט סונדרס, מנכ"ל ארלגן, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות