אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה לבג"ץ: העברת מבחני הנהיגה לגורמים פרטיים מסוכנת צילום: מיכאל קרמר

עתירה לבג"ץ: העברת מבחני הנהיגה לגורמים פרטיים מסוכנת

בוחני הנהיגה כתבו בעתירתם: "החלטת שר התחבורה והמכרז הם חלק מהניסיון האסור להעביר פעילות שבליבת הרשות המבצעת שלא כדין לתאגיד פרטי הפועל להשאת רווחיו"

10.05.2016, 16:11 | תומר הדר

מאבק בוחני הנהיגה מגיע לבג"ץ. כזכור, בוחני הנהיגה שובתים זה מספר שבועות, בעקבות כוונת משרד התחבורה להפריט את מערך מבחני הנהיגה. היום הגיש עורך הדין גלעד ברנע בשם מספר מורים לנהיגה ובוחני נהיגה עתירה לבג"ץ בבקשת צו על תנאי וצו ביניים נגד שר התחבורה, שר האוצר וממשלת ישראל. לפי העותרים, מדובר בהליך שעלול להביא לשיקול דעת מוטעה של הזכיינים הפוטנציאליים, מתוך אינטרסים כלכליים.

לפי לשון העתירה: "החלטת שר התחבורה והמכרז הנם חלק מן הניסיון האסור להעביר פעילות שבליבת הרשות המבצעת ו/או לתת סמכויות שלטוניות שלא כדין לתאגיד פרטי הפועל להשאת רווחיו". לטענת העותרים, להעברת הסמכויות לביצוע מבחני הנהיגה לגורמים פרטיים יש השלכות על כלל תושבי המדינה. עוד נכתב, "ניסיון פסול זה ליתן סמכויות מרחיקות לכת, בעלות אופי שלטוני מובהק, בידי עובדיו של זכיין פרטי הפועל למטרות רווח, אינו עולה בקנה אחד עם הוראות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ובכלל זה הפגיעה בכבוד האדם, חירותו ופרטיותו".

רכב לימוד נהיגה, צילום: שרון צור  רכב לימוד נהיגה | צילום: שרון צור רכב לימוד נהיגה, צילום: שרון צור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בוחני הנהיגה אלה מעבירים לפי מצב הרוח שלהם
בוחני הנהיגה אלה מעבירים לפי מצב הרוח שלהם הם רוצים שהתלמיד ינהוג כמו שומאכר בלי טעויות >> טוב אז אם ככה למה מחיביים את התלמיד לשים שלט נהג חדש ?  איך הוא יקבל ניסיון מהכביש אם לא נותנים לו רישיון ? בחיפה אם שניים תלמידים נוהגים טוב בטסט מעביריים רק אחד פשוט חבורה מאפיה הבוחנים האלה 
Planet  |  09.08.16
2.
די כבר עם המשפטיזציה הזאת. בוחני הנהיגה השובתים נהיו פתאום שומרי המדינה?
נמאס מכל הטיעונים ההזויים האלה של עורכי הדין בבתי המשפט. בוחני הנהיגה השובתים שמנסים להגן על המונופול הדורסני שלהם, על חוסר התפקוד ועל הפגיעה במאות אלפי נבחנים בכל פעם שבחרו לשבות, הפכו פתאום להיות שומרי שלטון החוק שחשובים להם הזכויות של האזרחים במדינה. אין גבול לציניות.
משה  |  12.05.16
לכל התגובות