אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הבקשה לפסילת דו"ח הוועדה ללאומי הזויה" צילום: עמית שעל

"הבקשה לפסילת דו"ח הוועדה ללאומי הזויה"

כך הגיב עו"ד רם כספי לדרישה לפסילת דו"ח הוועדה שהקים בנק לאומי לטיפול בסיוע להעלמות מס בארה"ב. גם השופט בדימוס אורי גורן הגיב באותה רוח

11.05.2016, 08:04 | משה גורלי

"נראה שאין גבול לתעוזה", מגיב עו"ד רם כספי לבקשת עו"ד יעקב סבו לפסול את ההסדר שהציעה הוועדה הבלתי תלויה שהקים הבנק לסיום פרשת הסיוע להעלמות המס בארה"ב. "בקשה הזויה ומכפישה הנעדרת יסוד עובדתי", מכנה כספי את הדרישה לפסול את ההסדר בגלל ניגוד עניינים שדבק לכאורה ביו"ר הוועדה השופט בדימוס אורי גורן. גורן החזיק בנאמנות את מניות בנק לאומי של שלמה אליהו. השופט חאלד כבוב שפרסם את ההסדר לתגובות, הורה לכספי וגורן להגיב לבקשה של סבו.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד רם כספי, צילום: אוראל כהן עו"ד רם כספי | צילום: אוראל כהן עו"ד רם כספי, צילום: אוראל כהן

"דבר תפקידי כנאמן למניות חברת אליהו ב'נאמנות עיוורת' היה ידוע לכל מאז שנת 2012 וסיומה בשנת 2013", כותב גורן לבית המשפט, והוסיף כי "במסגרת תפקידי לא היה לי כל קשר עם בנק לאומי ולא נפגשתי עם איש מאנשיו". גורן טוען שעל סבו היה לדעת את הדברים האלו, ולא להמתין עד היום כדי להעלותם והוא מבקש מהשופט לשקול להטיל הוצאות על סבו על הצער שנגרם ל ועל הפגיעה בשמו. כספי גם כן ביקר את הפגיעה ביושרתו של גורן, והצטרף לבקשתו להטיל "הוצאות משפטיות לדוגמה" על פורת וסבו.

כספי התייחס בתגובתו לתפקידו כבורר בין גורן לאליהו. ומגלה כי לאחר מכירת מניות אליהו הוא קבע "כי לכבוד הנשיא (בדימוס) א. גורן מגיע שכר נוסף (מעבר לסכומים ששולמו לו על ידי קבוצת אליהו) בסכום של 25 אלף שקל כולל מע"מ".

כספי וגורן מדגישים שהסדרי הנאמנות המתייחסים לעסקת מגדל חברה לביטוח, שנרכשה על ידי קבוצת אליהו, הגיעו לקיצם שנה וחצי לפני שמונתה הוועדה לגיבוש ההסדר שלראשה מונה גורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות