אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוב בורסות אירופה ננעלו בירידות; דאקס איבד 0.7% צילום: בלומברג

רוב בורסות אירופה ננעלו בירידות; דאקס איבד 0.7%

מדד קאק נחלש ב-0.5% ומדד Stoxx 600 האיזורי איבד 0.5%; מניות חברות הכרייה רשמו זינוקים

11.05.2016, 19:41 | שירות כלכליסט

19:30 - רוב בורסות אירופה ננעלו בירידות, כאשר קאק  בצרפת איבד 0.7% ודאקס בגרמניה איבד 0.5%. פוטסי הבריטי עלה ב-0.1%. מדד Stoxx 600 האיזורי איבד 0.5%. בניגוד למגמה הכללית, מניות חברות הכרייה רשמו זינוקים על רקע העלייה במחירי הסחורות. כך, למשל, גלנקור עלתה ב-2.2% ואנגלו-אמריקן - ב-5.4%.  

 

11:50 - מניית קרלסברג יורדת ב-2.9%, לאחר פרסום דו"חות החברה לרבעון הראשון. במקביל יצרנית הרכב היפנית טקאטה, שעומדת במוקד ריקל ענק הכולל תיקון של כריות אוויר בעשרות מיליוני מכוניות, מסרה כי למרות הריקול הגדול היא מצפה לרווח של 119 מיליון דולר בשנה הפיסקלית שהחלה באפריל אשתקד.     

ברז בירה של קרלסברג, צילום: בלומברג ברז בירה של קרלסברג | צילום: בלומברג ברז בירה של קרלסברג, צילום: בלומברג

11:40 - בורסות אירופה עברו לטריטוריה שלילית: הפוטסי הבריטי יורד ב-0.4%, הדאקס הגרמני יורד ב-0.6% והקאק הצרפתי יורד ב-1.1%.

דאקס פוטסי קאק

מוקדם יותר פתחו בורסות אירופה את המסחר ביציבות: מדד הבנצ'מארק האירופי נסחר כמעט ללא שינוי, הפוטסי הבריטי והקאק הצרפתי עלו קלות ב-0.1%, ומדד דאקס נסחר ללא שינוי. במקביל הבורסות באסיה ננעלו  במגמה מעורבת, על רקע היעדר סימנים להתאוששות בסין ובשווקים מתעוררים אחרים. מדד MSCI לאזור אסיה והפסיפיק (לא כולל יפן) ירד ב-0.2%. אתמול (ג') נפל המדד לרמתו הנמוכה ביותר זה שמונה שבועות.  

בורסת טוקיו, צילום: אם סי טי בורסת טוקיו | צילום: אם סי טי בורסת טוקיו, צילום: אם סי טי

מדד האנג סנג בהונג קונג ננעל בירידה של 1%, בקוריאה נחלשו המניות ב-0.6% ובטייוואן הן ירדו ב-0.4%. מדד שנגחאי מציג את נקודת האור באזור וננעל בעלייה של 0.2%. מדד הניקיי ביפן ננעל בעלייה קלה של 0.1%, הודות לין החלש, אך הסנטימנט הכללי נותר זהיר.

אתמול ננעלו המדדים המובילים בניו יורק בעליות של 1.3%. מניית חברת סודהסטרים הישראלית טסה ב-24%, בעוד לנדינג קלאב נפלה ב-11%, יום לאחר עזיבתו של מנכ"ל החברה.

האנג סנג שנחאי ניקיי

"זה לא שיש לנו סיבה ברורה להיות חיוביים לגבי הכלכלה העולמית, אך יש רגיעה מסוימת בפסימיות המוגזמת בשווקים", הגיב הירוקאזו קאבאיה, כלכלן בכיר בדאיווה סקיורטיס. נתונים כלכליים חיוביים שהתפרסמו במרץ בסין אמנם העלו את התקווה כי המדינה התאוששה, אך נתונים מעורבים שהתפרסמו עד כה עבור אפריל ועליית רמות החוב בשורה של תעשיות, העלו מחדש את הספקות לגבי היציבות של ההתאוששות. 

בורסת הונג קונג, צילום: בלומברג בורסת הונג קונג | צילום: בלומברג בורסת הונג קונג, צילום: בלומברג

הין ממשיך להיחלש, ונסחר ברמה של 108.72 ין מול הדולר, לאחר שנחלש ב-3% מאז טיפס לשיא של 18 חודשים ב-18 במאי. הדולר התחזק על רקע דברים שאמר נשיא הבנק הפדראלי של ניו יורק וויליאם דאדלי, שהעלו מחדש את התקווה שהבנק הפדראלי המרכזי יעלה בכל זאת את הריבית פעם נוספת השנה, על אף דו"ח התעסוקה המאכזב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות