אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור מערערת על ההחלטה לפנות אותה מהדירה בגבעתיים: "זכויותיי נרמסו" צילום: שאול גולן

ענבל אור מערערת על ההחלטה לפנות אותה מהדירה בגבעתיים: "זכויותיי נרמסו"

עו"ד אילן בומבך, בא כוחה של יזמית הנדל"ן: "בית המשפט לא איפשר לה להתגונן כראוי בבקשה גורלית זו, ופירש כל מהלך וכל עדות לחובתה"

12.05.2016, 17:10 | זוהר שחר לוי

ענבל אור הגישה בתחילת השבוע ערעור לבית המשפט העליון על החלטת השופט איתן אורנשטיין לפנות אותה מהדירה בגבעתיים עד לתחילת חודש יוני. "נוצר מוסד משפטי חדש של 'סילוק יד אינסטנט' הנסמך על בקשה למתן הוראות, תגובה ותשובה, וכן דיון קצר שבו נחקר נגדית אך ורק מי שמתואר כ'פולש'", נכתב לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, לפני מספר שבועות פנה המפרק הזמני של קבוצת אור סיטי נדל"ן, עו"ד איתן ארז, לבית המשפט המחוזי בתל אביב ודרש להורות על פינויה של אור מהדירה שבה היא מתגוררת עם ילדיה ברחוב הל"ה בגבעתיים. אור התגוררה בשכירות בבית באזור הגוש הגדול בתל אביב אולם לפני מספר שבועות עברה לדירת הפנטהאוז בגבעתיים, לשיטתה כדי לחסוך כסף. לטענת המפרק מדובר במי ש"פלשה" לדירה ויש לפנותה.

אור בתגובה ביקשה להישאר בדירה וטענה בבית המשפט כי מדובר שנרכשה מכספיה הפרטיים וכי רק בטעות חשבונאית נרשמה על שם אחת מחברות קבוצת אור. עוד ציינה כי בנוסף היא חתמה על הסכם שכירות ואף שילמה שנתיים קדימה את דמי השכירות לדירה.

ענבל אור, צילום: יריב כץ ענבל אור | צילום: יריב כץ ענבל אור, צילום: יריב כץ
בשבוע שעבר דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את גרסתה של אור והורה לה להתפנות מהדירה עד לתחילת חודש יוני, תוך שהוא מותח ביקורת על התנהלותה.

בערעור שהגיש השבוע בא כוחה של אור, עו"ד אילן בומבך, לבית המשפט העליון מצוין כי בהליך זה "נרמסו עד עפר" זכויותיה של אור "עד כי לא נשאר מהן דבר". לדבריו, במהלך חסר תקדים סולקה אור מדירת מגוריה במסגרת בקשה שהוגשה בהליך פירוק ובסופו של דיון בזק.

"הנה כי כן", כך כתב לבית המשפט, "3.5 שבועות נדרשו לבעל התפקיד ולבית המשפט קמא כדי 'לדון' בבקשה שעוסקת בזכותו של אדם לגור בבית המשמש אותו ואת משפחתו. וכי נשמע כדבר הזה במקומותינו?".

עו"ד בומבך מוסיף כי מדובר בסוגיה עובדתית שאיננה פשוטה כלל ועיקר, אך ההחלטה ניתנה תוך "התעלמות מנתונים רבים ותוך הימנעות מלתת למערערת להוכיח את טענותיה בצורה הוגנת, שתתאם את הזכות החוקתית להליך הוגן".

"בית המשפט המחוזי", נכתב עוד, "לא איפשר לאור להתגונן כראוי בבקשה גורלית זו. תחת זאת, פירש בית המשפט כל מהלך וכל עדות לחובת אור, ולא נתן בידיה כל אפשרות מעשית להוכיח את טענותיה בדרך דיונית הולמת. גם כאשר ציינה אור כי גרסתה נתמכת במסמך כזה או אחר, לא עשה הדבר רושם על בית המשפט, וההחלטה הנתקפת בערעור זה ניתנה רק יום עסקים אחר לאחר הדיון שהתקיים במעמד הצדדים".  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אין ברירה היא השתמשה בכוח סמכותי שניתן לה וזה מזיק חייבים להחליש אותה
גם זה לא שאין לה היכן לגור. היא עשתה פשע ושתכין את ילדיה לשינויים ההולכים לבוא. מי שאחראי לה שהוא יקח אחריות ויתמוך בה. זה לא שהיא לבד בעולם. היא הפילה אנשים הזיקה ועל חשבונם עשתה את הנאות חייה וזה לא לעניין. זה מה שהיא עשתה עם הסמכות שלה והאמון שניתן לה. בגלל שהיא יודעת לעשות רושם ולגנוב אמון ולרמות צריך להחליש אותה כדי שאחרים נוספים לא יפלו ברשת ההונאה אין ברירה. מה שעושים זה לא כדי להתנקם בה אלה להגנת הציבור זה הכל. מי שהיה קרוב אליה שיעזור לה ויקח אחריות איתה ביחד על התוצאות.
פועל הזוי  |  16.05.16
16.
עורך דין עלוב נפש
מהחצופה הזו כבר אין מה להתרגש.הבנו,נוכלת שמחפשת חמלה כשהיא בעצמה לא מכירה את הקונספט. עורך הדין לעומתה, מנסה להציג את בית המשפט באור לא הוגן! תגיד בומבך: 3.5 שבועות של עיון ובדיקה בנושא הדירה לא מספיקים? אם 3.5 דקות זה הזמן, שלענבל אור ושותפיה לעקיצות לקח כדי להיות שלמים עם שעשו לאנשים, הרי שבית המשפט הפגין אורך רוח עצום בזה שלא הטיס אותה מכל המדרגות מייד עם הגשת הבקשה לסלקה. לפחות במקרה מצער זה יש דין ודיין שעושה את מלאכתו.
עידו  |  15.05.16
לכל התגובות