אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דילמה רוסף לא מרימה ידיים: "הליך ההדחה נגדי - הפיכה" צילום: רויטרס

דילמה רוסף לא מרימה ידיים: "הליך ההדחה נגדי - הפיכה"

נשיאת ברזיל, המואשמת בעבירות על חוקי התקציב, הבטיחה להילחם בהחלטת הסנאט לפתוח נגדה בהליך הדחה; היא הודתה כי ייתכן שטעתה, אך לדבריה לא עברה על החוק: "מה שנמצא בסכנה כעת הוא כיבוד תוצאות הבחירות והריבונות של העם בברזיל"

12.05.2016, 19:54 | שירות כלכליסט

דילמה רוסף לא מרימה ידיים: נשיאת ברזיל, המואשמת בעבירות על חוקי התקציב, הבטיחה להילחם בכל האמצעים משפטיים בהחלטת הסנאט לפתוח נגדה בהליך הדחה, ואמרה כי מדובר ב"הונאה" וב"הפיכה". בעקבות החלטת הסנאט תושעה רוסף מתפקידה למשך חצי שנה - וסגנה מישל טמר יהפוך לנשיא בפועל. 

קראו עוד בכלכליסט

רוסף, שבצעירותה השתתפה במאבק נגד הדיקטטורה הצבאית בברזיל, אמרה כי "מעולם לא חשבתי שאיאלץ להילחם שוב נגד הפיכה בארצי",  

לדבריה, ייתכן כי טעתה - אך בכל מקרה לא עברה על החוק. היא הוסיפה כי "מה שנמצא בסכנה כעת הוא כיבוד תוצאות הבחירות והריבונות של העם בברזיל ושל החוקה".

רוסף נבחרה לראשונה לתפקיד הנשיאה ב-2010, ובאוקטובר 2014 נבחרה שוב לקדנציה שנייה. בתחילת דרכה היא נהנתה משיעורי תמיכה גבוהים מאוד. ואולם הפופולריות שלה החלה להתמוסס ביחד עם התפוררותה הכלכלית של ברזיל וכעת המדינה מתמודדת עם מיתון עמוק. בנוסף נאלצה רוסוף להתמודד עם פרלמנט מפולג ועם שערוריית שחיתות עצומת מימדים בחברת הנפט הממשלתית של ברזיל, פטרובראס, שבה מעורבים פוליטיקאים מכל רחבי הקשת הפוליטית ובכלל זה הנשיא לשעבר, לואיז אינסיו לולה דה סילבה.

הפגנה נגד רוסף (ארכיון), צילום: איי אף פי הפגנה נגד רוסף (ארכיון) | צילום: איי אף פי הפגנה נגד רוסף (ארכיון), צילום: איי אף פי

 

כעת עם התקרב מועד המשחקים האולימפיים ועם בהלת מגיפת הזיקה בברזיל, מצבה של המדינה רק הולך ומחמיר. רבים בברזיל מאשימים במצב את מפלגת העובדים, בראשותה של רוסף, הנמצא בשלטון זה 13 שנים. שיעורי התמיכה ברוסוף צנחו כעת לשפל של 10% ואילו כ-60% מהמצביעים אף תומכים בהדחתה.

 

רוסף מואשמת כי ביצעה מניפולציות פיננסיות כדי להסתיר את הגידול בגירעון התקציבי לפני הבחירות ב-2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות