אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע: "אין שום דבר חיובי בברקזיט" צילום: איי פי

קרן המטבע: "אין שום דבר חיובי בברקזיט"

יו"ר הקרן, כריסטין לגארד: "עזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי תוביל לירידה חדה בהשקעות ותיצור רמות גבוהות של חוסר ודאות"; לדבריה, ההמלצה שלה לא מבוססת על מניעים פוליטיים , אלא על התייעצויות עם כלכלנים

14.05.2016, 10:12 | שירות כלכליסט

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד, מזהירה את הבריטים מעזיבת האיחוד האירופי במשאל העם שייערך בחודש הבא. לדבריה, בארגון לא מצאו "שום צד חיובי בהצבעה בעד עזיבת האיחוד האירופי" וכי תרחיש הברקזיט יוביל לירידה חדה בהשקעות.

קראו עוד בכלכליסט

לגארד אמרה את הדברים ביום שישי בלונדון בסיום פגישה עם שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורן. דבריה של לגארד, שכללו גם אזהרה שעזיבת האיחוד תוביל לתקופה ממושכת של רמות גבוהות של חוסר ודאות, תואמים לנטען בדו"ח שפרסם באותו היום הארגון על מצב הכלכלה הבריטית. עם זאת, לגארד הדגישה כי ההמלצה של קרן המטבע לא מבוססת על מניעים פוליטיים, אלא היא תוצאה של התייעצות נרחבת עם כלכלנים, הסבורים כי לברקזיט לא תהיה השפעה חיובית על בריטניה.

"עזיבת האיחוד תהיה יקרה בטווח הארוך, גם לאחר שוך חוסר הוודאות", הוסיפה לגארד, שציינה כי הפגיעה בבריטניה תנוע מ"די גרוע לגרוע ביותר".

אחת הדוגמאות שציינה לגארד היתה העלאה חדה בריבית; היא הוסיפה כי אם הבריטים יבחרו להישאר באיחוד, "אנחנו מצפים להתאוששות בצמיחה". בקרן המטבע מתכננים לפרסם דו"ח מפורט יותר לגבי השלכות ההצבעה ב-16 ביוני, שבוע בדיוק לפני קיום משאל העם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות