אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צעד נוסף במלחמת ההון השחור: ישראל חתמה על הסכם בינלאומי להחלפת מידע פיננסי צילום: עומר מסינגר

צעד נוסף במלחמת ההון השחור: ישראל חתמה על הסכם בינלאומי להחלפת מידע פיננסי

מנהל רשות המסים, משה אשר, חתם בסוף השבוע האחרון על הסכם ליישום האמנה לחילופי מידע אוטומטיים בין מדינות שמטרתו לצמצם את היקף העלמות המס; בין המדינות הנוספות שהצטרפו - קנדה, ניו זילנד, סין, הודו, ואיסלנד

15.05.2016, 11:38 | עמרי מילמן

מנהל רשות המסים, משה אשר, חתם בסוף השבוע האחרון בבייג'ין על הצטרפותה של ישראל להסכם ליישום האמנה המולטילטרלית לחילופי מידע אוטומטי הנוגע למידע פיננסי וליישום האמנה המולטילטרלית לדיווח בין מדינתי.

קראו עוד בכלכליסט

הסכם ליישום חילופי מידע אוטומטיים בנוגע לחשבונות פיננסיים של תושבים זרים ה- CRS -Common Reporting Standart,  קובע אילו סוגי מידע המדינות יעבירו בניהן, מועד העברת המידע והגופים הפיננסים עליהם תחול החובה של העברת המידע לרשויות. בין המדינות הנוספות שהצטרפו - קנדה, ניו זילנד, סין, הודו, ואיסלנד. 

אשר ציין כי "כניסתם לתוקף של הסכמי CRS של ישראל עם המדינות החתומות על האמנה תגביר את המידע שיגיע לרשות המסים באשר למידע הפיננסי של תושבי ישראל בתאגידים פיננסים בחו"ל אף ממדינות שישראל אינה חתומה עימן על אמנה למניעת מסי כפל, וכך תסייע באכיפה שוויונית של המס בישראל ותשלום מס אמת וצמצום ההון השחור".

 , צילום: עטא עוויסאת צילום: עטא עוויסאת  , צילום: עטא עוויסאת

הסכם נוסף שנחתם הוא הסכם לדיווח בין רשויות המס של המדינות על פעילותן והכנסותיהן של של קבוצות רב לאומיות (CBC (Country-by-Country Report. הסכם זה מחייב קבוצות רב לאומיות להגיש דו"ח שנתי הכולל מידע על כל ישות בקבוצה הרב לאומית כולל מידע על פיזור ההכנסות, המס ששולם במדינות בהן פועלת הקבוצה הרב לאומית, תחום פעילותן, תושבות, מקום התאגדות, מספר עובדים ועוד. המטרה היא למנוע מצב בו חברות כאלו מצליחות להימנע מתשלום מס בכל המדינות בהן הן פועלות. העברת המידע אמורה להתחיל בסוף 2017.

ככלל, העברת המידע בין רשויות המס במסגרת ההסכם תעשה החל מסוף שנת 2017. אולם כדי שההסכמים יכנסו לתוקף על משרד האוצר ורשות המסים לסיים חקיקה שתאפשר זאת וכן על הכנסת לאשרר את ההסכמים שכמובן יביאו גם לכך שרשות המסים תידרש להעביר מידע על אזרחים ישראלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות