אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הזרים הקטינו במרץ חשיפה לאג"ח הממשלתי המקומי צילום: שאטרסטוק

המשקיעים הזרים הקטינו במרץ חשיפה לאג"ח הממשלתי המקומי

בחודש מרץ מכרו המשקיעים הזרים בבורסת ת"א אג"ח ממשלתיות ב-270 מיליון דולר ומימשו מניות ישראליות הנסחרות בחו"ל בסכום של 180 מיליון דולר

15.05.2016, 11:46 | מיקי פלד

המשקיעים הזרים בבורסה בתל אביב מכרו בחודש מרץ כ-274 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ובמק"מים. כך עולה מנתוני החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל שפורסמו היום (א'). הירידה המשמעותית ביותר היתה במק"מים ובאגרות חוב ממשלתיות שקליות לטווח בינוני-ארוך.

כמו כן, במניות ישראליות הנסחרות בחו"ל נרשמו במהלך חודש מרץ מימושים נטו בהיקף של כ-180 מיליון דולר. סכום ההשקעה הכולל של זרים בניירות ערך ישראלים (כולל ניירות הנסחרים בחו"ל), עמד בחודש במרץ על 651 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך החודש הושלמה הנפקת אג"ח דולריות של ממשלת ישראל בחו"ל בהיקף של מיליארד דולר, לתקופה של 10 שנים, וכך גם הורחבה סדרה קיימת לטווח של 30 שנה, בהיקף של 500 מיליון דולר.

גם אזרחי ישראל, בעיקר באמצעות הגופים המוסדיים וקרנות הפנסיה, מימשו נכסים בחו"ל במהלך החודש השלישי של השנה. על פי נתוני הבנק המרכזי, מדובר על מימוש נטו של אג"ח ומניות בהיקף של כ-360 מיליון דולר, בהמשך למימושים של כמיליארד דולר בפברואר.

בגזרת המניות נרשמו בעיקר מכירות של תעודות סל על מניות הנסחרות בחו"ל - מכירות שהובילו קרנות הפנסיה הוותיקות. בגזרת האג"ח השקיעו תושבי ישראל נטו באג"ח זרות סכום של כ-220 מיליון דולר,מול מכירות בהמקף דומה בםברואר.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות