אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום: סגנית יו"ר קבוצת מקאן-אריקסון ואחיה עשו שימוש במידע פנים צילום: אתר קבוצת מקאן

אישום: סגנית יו"ר קבוצת מקאן-אריקסון ואחיה עשו שימוש במידע פנים

הפרקליטות הגישה היום כתבי אישום נגד חנה רדו ואחיה אריה צ'צ'קס לפיהם מסר צ'צ'קס לאחותו מידע פנים בדבר השקעה עתידית בחברת התרופות קומפיוג'ן שהגיע אליו דרך אשתו לשעבר

15.05.2016, 14:47 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתבי אישום נגד אריה צ'צ'קס, טייס באל על, ונגד חנה רדו, אחותו של צ'צ'קס והמשנה למנכ"ל קבוצת הפרסום מקאן אריקסון בתקופה הרלוונטית לפרשה, על ביצוע עבירות של שימוש במידע פנים. חנה רדו כיום היא סגנית יו"ר מקאן ומנהל העסקים הראשית של הקבוצה. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ורד מושקובסקי מפרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), צ'צ'קס היה נשוי בתקופה הרלוונטית לפרשה, אוגוסט 2013, לדקלה צ'צ'קס אקסלברד, סמנכ"לית הכספים ואחראית קשרי המשקיעים של החברה. קומפיוג'ן עוסקת בדרכי גילוי תרופות וטכנולוגיות נלוות לסיוע בתהליכי גילוי תרופות ומוצרים רפואיים מבוססי גנים החברה. מניות החברה נסחרו בנאסד"ק ובבורסה בת"א (חברה דואלית).  

חנה רדו, צילום: אתר קבוצת מקאן  חנה רדו | צילום: אתר קבוצת מקאן חנה רדו, צילום: אתר קבוצת מקאן

בחודש מרץ 2012 החלו מגעים ראשוניים בין קומפיוג'ן לחברת באייר הגרמנית באשר להסכם שיתוף פעולה בקשר למסחור מולקולות לצורך פיתוח תרופות לסרטן. בתוך קומפיוג'ן הייתה מעורבת קבוצה מצומצמת בלבד בהליך המו"מ וקבלת ההחלטות סביב העסקה. על פי כתב האישום דקלה צ'צ'קס נמנתה על חברי ההנהלה של החברה, ומתוקף תפקידה ומעמדה בחברה הייתה מעודכנת לאורך כל הדרך בפרטי המשא ומתן לקראת חתימת העסקה, באופן שנתן לה גישה מלאה למידע פנים.

על פי האישום רדו רכשה מניות של חברת התרופות יום לאחר שקיבלה מידע מצ על פי האישום רדו רכשה מניות של חברת התרופות יום לאחר שקיבלה מידע מצ'צ'קס על פי האישום רדו רכשה מניות של חברת התרופות יום לאחר שקיבלה מידע מצ

על פי כתב האישום, במהלך חודש אוגוסט 2013 מסר צ'צ'קס לאחותו רדו, המיוצגת ע"י עו"ד אבי עמירם, מידע פנים בדבר השקעה עתידית בחברת קומפיוג'ן. יום לאחר קבלת המידע מצ'צ'קס, ובטרם דיווחה החברה על אודות העסקה הצפויה, ביצעה רדו רכישה של מניות קומפיוג'ן בסך של כ-54 אלף שקלים. מספר שעות לאחר רכישת המניות, דיווחה קומפיוג'ן על העסקה הצפויה. שער מניית קומפיוג'ן עלה לאחר הדיווח בכ-40%. רדו הרוויחה כ-20 אלף שקל מפעילותה במניה. יומיים לאחר מכן מכרה רדו את המניות שרכשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות