אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגנות המטבע שחקו את הרווח התפעולי של דלתא ברבעון הראשון צילום: נמרוד גליקמן

הגנות המטבע שחקו את הרווח התפעולי של דלתא ברבעון הראשון

בנטרול רכישות סיימה יצרנית האופנה עם קיפאון בשורה העליונה, על 257 מיליון דולר. הרווח הנקי ירד ב-12% ועמד על 7.9 מיליון דולר

16.05.2016, 10:16 | אורנה יפת

חברת דלתא, יצרנית ומשווקת מוצרי הלבשה תחתונה בארץ ובחו"ל, מסכמת את הרבעון הראשון של 2016 עם יציבות במכירות הקבוצה וירידה ברווח התפעולי והנקי, כתוצאה מהפסדים על הגנות מטבע.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות החברה ברבעון הסתכמו ב-256.7 מיליון דולר לעומת 252.8 מיליון ברבעון מקביל אשתקד, עלייה של 2%. בנטרול רכישות, שיקפו המכירות יציבות.

העליה במכירות נבעה מפעילות החברה באירופה ובישראל בעוד בארה"ב ירדו מכירות החברה. התרחבות רשת חנויות דלתא והשקת מותג הספורט פומה שאת הזכיון שלו קיבלה דלתא ישראל בתחילת השנה, הגדילו את מכירות הפעילות בארץ, המנוהלת על ידי צביקה שווימר. ברבעון הראשון של השנה עלו המכירות של דלתא ישראל ב-18% במונחים דולריים והסתכמו ב-33.3 מיליון דולר לעומת 28.1 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד.

למרות ההתרחבות, דלתא ישראל לא הצליחה להרוויח וסיימה את הרבעון בהפסד של 39 אלף דולר. שאר חטיבות החברה סיימו את הרבעון ברווח תפעולי חיובי.

חנות פומה, צילום: יובל חן חנות פומה | צילום: יובל חן חנות פומה, צילום: יובל חן

בארה"ב קטנו מכירות דלתא ב-4% ברבעון הראשון והסתכמו ב-137.3 מיליון דולר. הקיטון במכירות נבע מירידה בתחומי פעילות דלתא ארה"ב וחטיבת "פלח שוק עליון" – המוכרת את המוצרים הטכנולוגיים של דלתא. מדובר במוצרי הלבשה תחתונה שהחברה מייצרת עבור מותגים בינלאומיים גדולים כגון ויקטוריה'ס סיקרט, קלווין קליין והוגו בוס, ונחשבים מבחינת החברה ליתרון תחרותי שלה כיצרנית מוצרי טקסטיל במותג פרטי.

עסקאות מטבע שביצעה החברה והסתכמו ברבעון הראשון של השנה בהפסד של 1.5 מיליון דולר לעומת רווח של 1.4 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד, וכן עליה בהוצאות המכירה והשיווק עקב התרחבות הרשת ועלויות הכרוכות בהשקת הפעילות החדשה של פומה, הובילו את דלתא לירידה של 3% ברווח התפעולי שהתסכם ב-14.8 מיליון דולר לעומת 15.3 מיליון דולר ברבעון מקביל. בנטרול השפעת עסקאות מטבע, רשמה החברה עלייה של 17% ברווח התפעולי והוא הסתכם ב-16.3 מיליון דולר לעומת 13.9 מיליון דולר ברבעון מקביל.

השפעת עסקאות המטבע חלחלה גם לשורת הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות והוא ירד ב-12% ל-7.9 מיליון דולר לעומת רבעון מקביל אשתקד. בנטרול השפעת עסקאות המטבע, עלה הרווח הנקי ב-13% ברבעון הראשון והסתכם ב-9 מיליון דולר לעומת 7.9 מיליון דולר ברבעון ראשון 2015.

מנכ"ל דלתא, אייזק דבח, אמר כי החברה תמשיך בחיפוש אחר זכיונות אסטרטגיים בדומה למותג פומה. לדבריו, "תוצאות החברה ברבעון הראשון של 2016 תואמות את ציפיותינו שכללו צמיחה מתונה בשורת ההכנסות וצמיחה דו ספרתית ברווח התפעולי לפני השפעות עסקאות מטבע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות