אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נגד המוזיקאי שרון הולצמן על תרמית בני"ע וזיוף צילום: יריב אלדד

נחשף בכלכליסט

כתב אישום נגד המוזיקאי שרון הולצמן על תרמית בני"ע וזיוף

על פי החשד, חבר להקת אב טיפוס שתל בפורמים של משקיעים לינק לידיעה מפוברקת שמטרתה היתה להניע משקיעים לרכוש יחידות השתתפות של גבעות עולם, על מנת לגרוף רווחים לכיסו

16.05.2016, 11:16 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי ת"א כתב אישום נגד המוזיקאי שרון הולצמן, חבר להקת אב טיפוס,על ביצוע עבירות של תרמית בני"ע וזיוף המשפיע על עסקאות. כפי שפורסם ב"כלכליסט", להולצמן נערך לאחרונה שימוע במחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), שלאחריו הוחלט על הגשת כתב האישום.

הולצמן נעצר ונחקר לראשונה בחודש מרץ אשתקד על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ני"ע בחשד לביצוע עבירות של תרמית בני"ע וקבלת דבר במרמה. בהמשך נחקר שוב על ביצוע עבירות זיוף. על פי החשד, הוא שתל בפורמים של משקיעים באתרים 'ספונסר', 'תפוז' ו'וואלה' לינק לידיעה מפוברקת, שעוצבה כידיעה באתר 'גלובס', לפיה ענקית האנרגיה הרוסית גזפרום הגישה הצעת רכש לשותפות חיפושי הנפט גבעות עולם. מטרת הידיעה הייתה להניע משקיעים לרכוש יחידות השתתפות (יה"ש) של גבעות עולם, על מנת לגרוף רווחים לכיסו.

שרון הולצמן, צילום: יריב אלדד שרון הולצמן | צילום: יריב אלדד שרון הולצמן, צילום: יריב אלדד

לחיצה על הקישור הובילה לידיעה שנחזית לידיעה אמיתית באתר העיתון 'גלובס', תחת הכותרת: "רעידת אדמה: גזפרום הרוסית מציעה לרכוש את גבעות עולם". בכותרת המשנה נטען שהצעת הרכש היא "ככל הנראה עקב דו"ח חדש שקובע שעתודות הנפט בשדה מגד גדולות באופן משמעותי ממה שחשבו בהתחלה". עוד נטען כי "גבעות הזמינה 4 מכונות קידוח חדשות שיגיעו בשבועות הקרובים", וכי "אנליסטים בכירים: מניית גבעות עולם תזנק באלפי אחוזים בימים הקרובים".

הידיעה השקרית שפורסמה ב-18.12.2012, טוענת הפרקליטות, הניעה בפועל משקיעים לרכוש יה"ש של גבעות הנסחרות בבורסה. לאחר שברשות החלו להתחקות אחר מקורה, הם הגיעו למבוי סתום. הן משום שהולצמן, על פי החשד, השתמש בשמות בדויים והן משום שחלק מהפעילות התבצעה על שרתים בחו"ל ודרשה לקיים הליכים מול הרשויות שם לקבלת מידע. על פי מקורב לחקירה, לבסוף התגלה שהולצמן בכל זאת הותיר בדרך מספר סימני זיהוי שלא הוסתרו על ידו, אשר הובילו לבסוף את החוקרים אליו.

הולצמן, כך טענה הרשות עם מעצרו, השקיע בטרם פרסום הידיעה הכוזבת כ-100 אלף שקלים. את היחידות הוא מכר לאחר הפרסום, שהחזיק באתרים כשעה וחצי בטרם הורד, ברווח של אלפי שקלים. לפי כתב האישום, כל הרווח שנוצר לו מהתרמית היה 2,000 שקל בלבד. סנגורו של הולצמן, עו"ד ארי שמאי, אמר כבר במהלך דיון השחרור שלו בערבות לאחר מעצרו בחודש מרץ אשתקד, כי הולצמן הודה בחקירה שעמד מאחורי הפרסומים.

מעו"ד שמאי המייצג את הולצמן נמסר, "אני שמח שמחלקת יחסי הציבור של הפרקליטות, אשר ממוקמת במגדלים מפוארים, מצדיקה את השכר שלה".

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אלה בנישתי בלפר ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות