אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמין בתפוח: באפט רכש מניות אפל במיליארד דולר צילום: בלומברג

מאמין בתפוח: באפט רכש מניות אפל במיליארד דולר

ברקשייר האת'ווי רכשה ברבעון הראשון 0.2% ממניות אפל - האחזקה מחקה בינתיים 100 מיליון דולר מההשקעה. ברקשייר צמצמה מעורבות בוול מארט ויצאה לחלוטין מ-AT&T

16.05.2016, 15:26 | שירות כלכליסט

ברקשייר האת'ווי של וורן באפט נכנסה ברבעון הראשון לאחזקה מהותית באפל- עם רכישת 9.8 מיליון מניות בחברה. כך הודיעה היום ענקית האחזקות, בדיווח התקופתי שהעבירה לרשות ני"ע בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה מייצגת נתח של 0.2% באפל, ששוויו נכון לסוף הרבעון הראשון עמד על מעלה ממיליארד דולר. מאז  נחלשה המניה הנסחרת בנאסד"ק כך ששווי האחקה של ברקשייר הצטמצם ל-900 מיליון דולר.

עוד הודיעה ברקשייר (סימולה בניו יורק - BRK.B) כי מכרה את כל אחזקותיה ב-AT&T וכך גם מכרה 99% ממניות שהחזיקה בפרוקטר אנד גמבל(PG)

ענקית האחזקות של באפט צמצה גם את מעורבותה בוול מארט - ברקשייר מכרה 1.7% ממניות החברה שבידיה (949.430 אלף מניות) והיא מחזיקה עתה ב-55.2 מיליון ממניות הקמעונאית הגדולה בארה"ב (בשווי שוק).

בין החברות הקיימות בפורטפוליו שבהן נרשם גידול באחזקה נמנית IBM, ענקית המחשוב שעוברת תקופה קשה ושוקדת על העברת הדגש למחשוב ענן. החברה גם הגדילה את האחזקה שלה בויזה, עם רכישה של 3.6% נוספים בחברה - שבה היא מחזיקה עתה ב-10.2 מיליון מניות מסוג A. מנגד, ברקשייר הקטינה את האחזקה במאסטקארד ב-5.6% ל-4.9 מיליון מניות A.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות