אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א סגרה את המסחר ביציבות: מניית שופרסל צנחה ב-3.8% צילום: אוראל כהן

ת"א סגרה את המסחר ביציבות: מניית שופרסל צנחה ב-3.8%

ת"א 25 ירד ב-0.1%, בעוד ת"א 100 עלה ב-0.1%. מחזור המסחר עמד על 1.2 מיליארד שקל. אלביט מערכות איבדה 1.9% אחרי הדוחות. פריגו דיווחה על הפסד רבעוני גדול יותר מזה שפורסם אך בסיום המסחר עלתה ב-0.4%

17.05.2016, 17:28 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים  אג"ח לכ-30 שנה

 

בהכנת הכתבה השתתפו אמיר רוזנבאום, מיקי גרינפלד וגיל קליאן

 

17:25 - המסחר בתל אביב ננעל ביציבות. ת"א 25 ירד ב-0.1%, בעוד ת"א 100 עלה ב-0.1%. מחזור המסחר עמד על 1.2 מיליארד שקל. 

 

15:50 - השקל ממשיך להיחלש במהלך המסחר היומי מול המטבעות המובילים וזאת על רקע נתוני הצמיחה המאכזבים שפרסמה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הדולר התחזק מול המטבע הישראלי ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.818 שקלים. המטבע האירופי, היורו, עלה ב-0.2% והשער היציג נקבע על 4.32 שקלים.

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי הדולר - שקל נמצא ברמה הגבוהה ביותר מאז תחילת אפריל, וזאת על רקע נתוני הצמיחה המאכזבים שפורסמו אמש למשק הישראלי, ואשר פגעו בסנטימנט כלפי השקל ושוב הגבירו את הספקולציות לפיהן בנק ישראל ייאלץ לנקוט צעדים מרחיבים כדי להמריץ את הכלכלה".

 
דולר יורו , צילום: בלומברג דולר יורו | צילום: בלומברג דולר יורו , צילום: בלומברג

 

14:50 - ישיבת דירקטוריון הבורסה שהייתה אמורה להתקיים היום בוטלה ברגע האחרון. ל"כלכליסט" נודע כי הרקע לביטול נעוץ בהתחדשות המתיחות בין יו"ר הבורסה, אמנון נויבך למנכ"ל יוסי ביינארט שהסכסוך ביניהם נחשף לראשונה לפני חודשיים.

 

14:15 - מניית שופרסל מאבדת בשעה זה 3.4% מערכה זאת על רקע האישור שהעניק בית המשפט המחוזי אמש ליינות ביתן לרכוש את מגה (ראו הרחבה מטה).

 

14:10 - אנלייט מקבוצת יורוקום הודיעה כי רשות החשמל החליטה להעניק רישיונות מותנים לשני פרויקטים של החברה לייצור חשמל באמצעות טורבינות רוח בהיקף כולל של כ- 75 מגה וואט.

 

הפרויקטים כוללים את חוות הרוח יתיר באזור יער יתיר בהספק מותקן של 42 מגה וואט וחוות הרוח מעלה גלבוע באזור מעלה גלבוע בהספק מותקן של 33 מגה וואט. בחברה מעריכים כי הסגירה הפיננסית לפרויקטים צפויה בין השנים 2017-2018. תקופת ההקמה מוערכת ב-12-18 חודשים בעלות מוערכת של כ- 490 מיליון שקל.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

 

13:45 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא פרסם ניתוח מפורט על חברות התרופות הגנריות (טבע ומיילן) שעוברות טלטלה בעקבות הערכות שצופות את ירידת מחירי התרופות האלה בארה"ב.

טבע ומיילן הציגו דו"חות סבירים לרבעון הראשון של 2016, ואצל שתיהן פיצו התוצאות החזקות בתחום תרופות המקור על החולשה היחסית בתחום הגנרי.

 

פריגו, לעומתן, הציגה תוצאות חלשות, בעיקר בגלל הבעייתיות של חברת אומגה שנרכשה בשנה שעברה.

 

12:50 - האחים אורי ורוני אדלסבורג, השותפים (7.6%) של עמוס לוזון בחברת דורי קבוצה , לא אהבו את העובדה שלוזון בחר להכריז עליהם כבעלי עניין אישי שלילי בחברה. לכן שלחו אתמול (ב') מכתב חריף להנהלה. במכתב נאמר כי "החברה טעתה בכך שהכריזה על אדלטק (החברה דרכה הם מחזיקים את המניות) כבעלת עניין שלילי היות שהסיווג האמור חייב להתבצע רק על ידי בית משפט ואין לחברה כל סמכות לקבוע על כך".

 

עמוס לוזון, צילום: צביקה טישלר עמוס לוזון | צילום: צביקה טישלר עמוס לוזון, צילום: צביקה טישלר

 

12:25 - בן נובו-שלם, מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות אפסילון מתייחס לדוחות אלוני חץ: "אלוני חץ מציגה דוחות מצוינים לרבעון הראשון. לצד שמירה על רמת מינוף בריאה ותזרים מזומנים חזק, אלוני חץ ממשיכה לצמוח כאשר אופק ההתפתחות של כל חברות הבנות נראה מאוד מבטיח".

 

לדבריו, למרות החשש מעודף העצה בשוק המשרדים בישראל, אמות הצליחה להשכיר כ-90% ממגדל אטריום בר"ג במחירים גבוהים והודיעה על הקמה של פרויקט חדש בת"א בשם "תוצרת הארץ". חברת אנרג'יקס העסקת בתחום האנרגיה מציגה קפיצה משמעותית בהיקף הפעילות עם תחילת ההקמה של פרויקט Banie בפולין. בשנת 2015 אנרג'יקס עדיין הייתה סוג של Start-Up של קבוצת אלוני חץ עם הכנסות של 59 מיליון שקל. כאשר בשנת 2017 הכנסות של אנרג'יקס כבר צפויות להגיע לכ-160 מיליון שקל.

 

11:45 - אלוני חץ פרסמה את הדוחות המסכמים לרבעון הראשון של שנת 2016. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון הסתכם ב-127 מיליון שקל לעומת 167 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

 

ה-FFO המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ב- 92 מיליון שקל, גידול של של 31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

נתן חץ מייסד ומנכ״ל אלוני חץ, צילום: צביקה טישלר נתן חץ מייסד ומנכ״ל אלוני חץ | צילום: צביקה טישלר נתן חץ מייסד ומנכ״ל אלוני חץ, צילום: צביקה טישלר

 

11:20 - דורין פלס מ-IBI מתייחסת לעסקת יינות ביתן - מגה: רכישה נוספת של יינות ביתן תוליד רשת ממונפת בעלת שדרה ניהולית שתעמוד בפני אתגר לא פשוט של "החלפת תקליט" והתמודדות מול פורמט עירוני ששונה בתכלית מפורמט הדיסקאונט. צפויים חבלי לידה לא פשוטים ל"מגה החדשה", ובזמן הזה יתר השחקניות יכולות להתחזק.

 

11:00 - אלון רבוע כחול מזנקת ב-6% על רקע החלטת בית המשפט שקבע אמש  כי 127 סניפי רשת מגה יימכרו ליינות ביתן, לפי המלצת נאמני הרשת. אישור המכירה, בסכום של 325 מיליון שקל לא כולל המלאי, כפוף להסכמת אסיפת נושים ולאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

בכך תהפוך יינות ביתן לרשת הקמעונאות השנייה בגודלה במדינה - אחרי שופרסל.

 

סניף מגה, צילום: יריב כץ סניף מגה | צילום: יריב כץ סניף מגה, צילום: יריב כץ

 

9:55 - הבורסה בת"א פותחת את יום המסחר בעליות שערים. מדד ת"א 25 עולה ב-0.5%, מדד ת"א 100 עולה ב-0.4% ומדד ת"א בנקים עולה ב-0.3%.

 

אלביט מערכות סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2016 עם עלייה של 2% בהכנסות ל-721 מיליון דולר, בהשוואה ל- 706.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2015.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הרגילים של החברה ברבעון הראשון של 2016 ירד ב-2% והסתכם ב- 51.2 מיליון דולר (7.1% מההכנסות), בהשוואה ל- 52.6 מיליון דולר (7.4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

 

חברת פריגו מתקנת הבוקר  את התוצאות הכספיות שלה לרבעון הראשון. החברה מדווחת כעת על הפסד של 335 מיליון דולר, או 2.34 דולר למניה. מדובר על הפסד גבוה משמעותית מההפסד שדווח בדו"ח המקורי של החברה לרבעון הראשון, שפורסם לפני כשבוע, אז דיווחה החברה על הפסד של 133 מיליון דולר ברבעון, או 93 סנט למניה.

 

ג ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו | צילום: רויטרס ג

 

8:00 - בורסת ת"א תפתח ברקע למגמה החיובית השוררת בשווקים העולמיים. בבורסות אסיה, מדד ניקיי מתחזק ב-0.8%, מדד שנגחאי שומר על יציבות והאנג סאנג ההונג קונגי מתחזק ב-0.3%. 

 

הבורסות בוול סטריט רשמו אמש  עליות שערים נאות בהובלת מניות חברות האנרגיה והטכנולוגיה: נאסד"ק עלה ב-1.2%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 - ב-1%. העליות בנפט השפיעו לטובה על המסחר, כמו גם הזינוק במניית אפל ב-3.7% בעקבות ההשקעה של וורן באפט בחברה.

 

המסחר באחוזת בית ננעל אתמול ביציבות כאשר מדד ת"א 25 ירד ב-0.1% ומדד ת"א 100 עלה ב-0.1%. מחזור המסחר עמד על 1.1 מיליארד שקל. מדד ת"א נדל"ן 15 היה המרוויח של היום, עם עלייה של 0.3%. בצד השלילי - ת"א בנקים ות"א תקשורת, הראשון עם מינוס 1.2%, השני ירד ב-1%.

 

במוקד העניין אתמול הייתה הודעת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפרסמה שהתוצר ברבעון הראשון של השנה עלה ב-0.8% בלבד, פחות מתחזיות הכלכלנים שהיו נמוכות מלכתחילה.

 

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות