אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודי'ס: האולימפיאדה לא תסייע לכלכלת ברזיל צילום: איי אף פי

מודי'ס: האולימפיאדה לא תסייע לכלכלת ברזיל

המשחקים האולימפיים שייערכו הקיץ בריו דה ז'נרו לא יסייעו לכלכלת ברזיל המקרטעת - אך כמה חברות מקומיות יצליחו לרשום רווחים יפים בזכותם

17.05.2016, 14:51 | שירות כלכליסט

האולימפיאדה שתיערך בריו דה ז'נרו בקיץ הקרוב לא תסייע לכלכלת ברזיל המקרטעת, אך כמה חברות מקומיות יצליחו לרשום רווחים יפים בזכות המשחקים. כך לפי דו"ח שערכו חוקרים של סוכנות דירוג האשראי מודי'ס. 

קראו עוד בכלכליסט

בממשלת ברזיל מצפים ל-350,000 מבקרים בריו בזמן המשחקים האולימפי, צילום: איי אף פי בממשלת ברזיל מצפים ל-350,000 מבקרים בריו בזמן המשחקים האולימפי | צילום: איי אף פי בממשלת ברזיל מצפים ל-350,000 מבקרים בריו בזמן המשחקים האולימפי, צילום: איי אף פי

בממשלת ברזיל מצפים ל-350,000 מבקרים בריו בזמן המשחקים האולימפי צילום: איי אף פי

במודי'ס התמקדו בהשפעה של המשחקים על תעשיית התיירות הברזילאית. בממשלת ברזיל מצפים ל-350 אלף מבקרים בריו בזמן המשחקים האולימפיים והמשחקים הפראלימפיים באוגוסט וספטמבר. בסוכנות האשראי לא התייחסו לאפקט של וירוס הזיקה, אף שחלק מהספורטאים שאמורים להגיע לברזיל הביעו דאגה בקשר למסע למדינה.  

לפי האנליסטית המובילה של מודי'ס, ברברה מאתוס, החברה שצפויה להרוויח הכי הרבה מהגידול בפעילות המסחרית היא Cielo SA, חברת הסליקה הגדולה בברזיל. כמו כן, חברות להשכרות רכבים, כגון Localiza , וחברת התעופה LATAM ירוויחו מהסכמי החסות הרשמיים שלהן עם המשחקים האולימפיים.

לפי מודי'ס, ריו דה ז'נרו נהנתה מהשקעה של 25 מיליארד ריאל (כ-7.1 מיליארד דולר) בתשתיות - כבישים, נמלים ופרויקטים אחרים. המורשת האולימפית כוללת גם הרחבת קווי התחבורה המסילתית בעיקר ושיפוץ שדה התעופה סנטוס דומונט. אלו דברים, שלפי מודי'ס יסייעו לריו להפוך ליעילה יותר מבחינת עסקים. עם זאת, לפי הדו"ח של מודי'ס ברזיל נמצאת כרגע בעיצומו של מיתון וחוסר נחת פוליטי, שהובילו להדחתה של הנשיאה דילמה רוסף. אלו אירועים שהופכים את המשחקים האולימפיים לחסרי השפעה על איכות האשראי של ברזיל, שכלכלתה תתכווץ ב-3.7% השנה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות