אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות אלביט מערכות: ירידה ברווח הנקי ברבעון הראשון צילום: אלביט

דוחות אלביט מערכות: ירידה ברווח הנקי ברבעון הראשון

הרווח הנקי של החברה ירד ב-3 החודשים הראשונים של השנה ב-2% לעומת אשתקד והסתכם ב-51 מיליון דולר; דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיבידנד בסך 40 סנט למניה

17.05.2016, 09:51 | אמיר רוזנבאום

אלביט מערכותסיימה את הרבעון הראשון של שנת 2016 עם עלייה של 2% בהכנסות ל-721 מיליון דולר, בהשוואה ל- 706.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2015.

הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון ירד ב-2% והסתכם ב- 51.2 מיליון דולר (7.1% מההכנסות), בהשוואה ל- 52.6 מיליון דולר (7.4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד. 

קראו עוד בכלכליסט

הוצאות המחקר והפיתוח בתקופה המדווחת עלו שמרו על יציבות, ברמה של 56 מיליון דולר, בהשוואה ל-55 מיליון דולר ברבעון הראשון אשתקד. הוצאות השיווק והמכירה עלו בכ-20% והסתכמו ב-61 מיליון דולר בהשוואה ל- 51.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הוצאות הנהלה וכלליות קפצו ב-13% ל-38.9 מיליון דולר, בהשוואה ל- 34.4 מיליון דולר (8.5% מסך ההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד. באלביט הסבירו שהגידול נבע בעיקר מהוצאות בגין תכנית אופציות הפאנטום של החברה.

בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיבידנד בסך 40 סנט למניה.

 

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמר: " אנו מעודדים גם מהמגמה של השנים האחרונות, של שיפור הדרגתי ברווח הגולמי, שהיא תוצאה ממאמצים שנקטנו להתייעלות ושיפור תהליכים פנימיים תוך מיצוי הסינרגיות בין היחידות העסקיות שלנו. הצמיחה המתמשכת בצבר ההזמנות, יחד עם השיפור באווירה בהוצאות הביטחון ברחבי העולם, מציבים אותנו בעמדה טובה להמשך צמיחתנו ארוכת הטווח, לעתיד הנראה לעין."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות