אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ מסיימת רבעון עם עלייה של 5% בהכנסות משכירות צילום: אסף שילה/ישראל סאן

אלוני חץ מסיימת רבעון עם עלייה של 5% בהכנסות משכירות

חברת הנדל"ן המניב של נתן חץ ומשפחת ורטהיים רשמה ברבעון הראשון צמיחה בכל הנתונים התפעוליים: ההכנסות מדמי שכירות הסתכמו ב-144 מיליון שקל. הדיבידנד הרבעוני יעמוד על 25 אג' למניה

17.05.2016, 18:28 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן אלוני חץהמשיכה לשפר את התוצאות העסקיות שלה גם ברבעון הראשון של 2016. החברה שמנוהלת על ידי נתן חץ סיימה את הרבעון עם עלייה בכל הפרמטרים התפעוליים.  

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות הקבוצה ברבעון מדמי שכירות וניהול נדל"ן להשקעה הסתכמו ב- 144 מיליון שקל, עלייה של 5.4% שנבעה בעיקר מהכנסות מנכסים חדשים ומאכלוס שטחים פנויים בנכסים קיימים. ה- FFO המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון הסתכם ב- 92 מיליון שקל, עלייה של 28% ביחס לרבעון המקביל.

אלוני חץ נשלטת על ידי משפחת ורטהיים (21%) ונתן חץ (15%) ועוסקת באחזקה של נדל"ן מניב ואנרגיה מתחדשת במדינות ישראל, שוויץ, בריטניה, ארה"ב וקנדה. בישראל מחזיקה הקבוצה ב- 61% מאמות השקעות, אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל, וכן וב-72% באנרג'יקס אנרגיות מתחדשות, העוסקת בהקמת מערכות להפקת חשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות.

בארה"ב מחזיקה הקבוצה ב- 44% מ- Carr, חברה פרטית העוסקת בנדל"ן מניב לצרכי השכרה, לרבות ניהול ואחזקה של בנייני משרדים שבבעלותה באזור מטרופולין הבירה וושינגטון (DC). בנוסף מחזיקה הקבוצה (55%)עם Oxford properties ב-2 מבני משרדים בבוסטון.

בשוויץ מחזיקה הקבוצה ב-12.2% ב-Swiss Property AG PSP, אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות במדינה. בבריטניה פועלת הקבוצה באמצעות אחזקה בקרנות השקעה בנדל"ן של Brockton Capital, (אחזקה של 25% בקרן הראשונה, 5% בקרן השנייה ו-10% בקרן השלישית) וכן בחברות הניהול שלהן.

נתן חץ נתן חץ נתן חץ

לאלוני חץ יש גם אחזקה לא מהותית חברת FCR הקנדית שנמצאת בשליטת גזית גלוב הישראלית. בחצי שנה האחרונה החלה אלוני חץ לממש מניות FCR במטרה לחסל את ההשקעה שלה בחברה. החברה מימשה 3.7 מיליון מניות FCR (כרבע מהאחזקה של הקבוצה) מתחילת השנה ועד היום תמורה ל-73 מיליון דולר קנדי. רווח ההון שנוצר מהמכירה עבור אלוני חץ עומד על 89 מיליון שקל, מתוכו 18מיליון שקל נרשמו ברבעון הנוכחי והיתרה, 71 מיליון שקל, תירשם ברבעון השני של השנה.

בעל השליטה נתן חץ אמר אתמול בהקשר זה: "מתחילת השנה מימשנו כרבע מאחזקתנו במניות FCR בתמורה ל-73 מיליון דולר קנדי, בכוונתנו להמשיך במהלך השנתיים הקרובות לממש את יתרת אחזקתנו ב FCR- בין היתר בהתאם לצורכי ההשקעה האלטרנטיביים שלנו".

עם פרסום הדוחות, דירקטוריון החברה קבע כי בשנת 2016 בכוונת החברה לחלק דיבידנד של 100 אגורות למניה, שישולם ב- 4 תשלומים רבעוניים של 25 אגורות למניה.  בהתאם, עם אישור הדוחות הכספיים, הכריזה החברה על דיבידנד בגין הרבעון השני של שנת 2016 בסכום 25 אגורות למניה (37.5 מיליון שקל סך הכול).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות