אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדכון מדדי האג"ח: המשקל המעיק של גל החוב האמריקאי צילום: shutterstock

עדכון מדדי האג"ח: המשקל המעיק של גל החוב האמריקאי

מחר בשלב הנעילה תבצע הבורסה את עדכון הרכב מדדי האג"ח החצי שנתי - תעודות הסל על צפויות לרכוש ולמכור אג"ח בהיקף כולל של כ־7.8 מיליארד שקל

18.05.2016, 07:23 | אורי טל טנא

מחר בשלב הנעילה תבצע הבורסה את עדכון הרכב מדדי האג"ח החצי שנתי, ובעקבות העדכון תעודות הסל על מדדי האג"ח צפויות לרכוש ולמכור אג"ח בהיקף כולל של כ־7.8 מיליארד שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

חברות הנדל"ן מצפון אמריקה שגייסו אג"ח בתל אביב ירכזו עניין רב בעדכון הנוכחי. אג"ח של קופרליין, סטרוברי, קליין, דלשה קפיטל, קיי.בי.אס ודה זראסאי (סדרה חדשה) ייכנסו למדד תל בונד־שקלי, שבו כבר נסחרות אקסטל, ג'י.אף.אי, דה זראסאי (סדרה ישנה), דה לסר, לייטסטון, מויניאן, ספנסר ורילייטד.

היקף ההשקעות של תעודות הסל והקרנות המחקות במדד זה עומד על כ־8.6 מיליארד שקל. לאחר העדכון 13.3% מהמשקולת היחסית של מדד זה יהיו שייכים לחברות הנדל"ן הזרות. במדד תל בונד־תשואות שקלי המצב קיצוני יותר, ולאחר העדכון אג"ח אלה יהוו 21% מהמדד. תעודות סל, ובעיקר קרנות מחקות, מנהלות 342 מיליון שקל על מדד זה, אך הסכום צפוי לעלות בעתיד כיוון שמדובר במדד חדש.

לאחר העדכון תעודות הסל והקרנות המחקות יחזיקו באג"ח של חברות נדל"ן זרות בהיקף של 1.28 מיליארד שקל. בשלב הנוכחי האג"ח הזרות שחלקן הציגו תשואה שלילית בחודשים האחרונים, לא יצרו פגיעה מהותית במדדים. האג"ח היחידה שנכנסה לחדלות פירעון, אורבנקורפ לא היתה נכנסת למדדים מכיוון שהיקף הסדרה שלה קטן מדי.

אבל לכניסה של אג"ח אלה למדדים חודשים ספורים לאחר ההנפקה השפעה שלילית על התשואה שמתקבלת בהנפקה. הרוכשים בהנפקה יודעים שיוכלו למכור חלק מהאג"ח לתעודות הסל שמחויבות לרכוש אותן, ולכן הן מוכנים לרכוש את האג"ח גם בתשואות מעט נמוכות יותר.

 

אם המגמה של הנפקות אג"ח זרות בתל אביב תימשך, ההשפעה של אג"ח אלו על מדדי האג"ח תגדל, והבורסה תצטרך לחשוב על הדרך הנכונה לשילוב סדרות האג"ח הזרות במדדי האג"ח.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות