אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר מינויו של ראש המטה לשעבר של כחלון ליו"ר דוראד צילום: יותם פרום

אושר מינויו של ראש המטה לשעבר של כחלון ליו"ר דוראד

ארז חלפון משמש גם כיו"ר קצא"א, שהיא בעלת השליטה בדוראד; דבר המינוי נחשף ב"כלכליסט"

17.05.2016, 21:17 | ליאור גוטמן

דירקטוריון חברת דוראד אישר היום (ג) את מינויו של יו"ר קצא"א הנכנס, ארז חלפון, לתפקיד יו"ר דוראד. דבר המינוי נחשף ב"כלכליסט". חלפון שימש עד לפני כמה חודשים כראש המטה של שר האוצר כחלון.

קראו עוד בכלכליסט

חלפון החליף את האלוף (מיל') יוסי פלד שפרש לאחרונה לאחר 3 שנים בתפקיד הכפול כיו"ר דוראד וכיו"ר קצא"א (קו צינור אילת אשקלון), שהיא בעלת השליטה בדוראד. בדומה לקודמו הוא יהיה יו"ר דוראד ובמקביל יו"ר בעלת השליטה קצא"א. קצא"א היא חברה חצי ממשלתית שמפוקחת על ידי משרד האוצר כאשר הבעלות עליה נחלקת שווה בשווה בין ממשלת ישראל לממשלת איראן (שמוגדרת כשותפה לא פעילה ונמצאת בהליך בוררות מאז המהפכה האיסלאמית).

ארז חלפון היה המועמד הבולט לתפקיד כבר לפני חצי שנה. חלפון (45) החל את דרכו במגזר הציבורי כיועץ בכיר של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ולאחר מכן שימש כמנכ"ל משרד הקליטה. בשנת 2009 עזב חלפון את המגזר הציבורי ומונה לתפקיד יו"ר ארגון "נפש בנפש", וב2015 מונה לראש מטהו של שר האוצר משה כחלון.

דוראד היא תחנת כוח פרטית שפועלת מאשקלון ומפיקה כ-850 מגה וואט (כ-6% מכושר הייצור של חברת החשמל). התחנה החלה לפעול במאי 2014 כאשר היא מנתקת לקוחות "כבדים" מחברת החשמל לטובת אספקת חשמל פרטי תוך מתן הנחה שנאמדת בכ-6 עד 9% מתעריף החשמל הרשמי. בין לקוחותיה ניתן למנות את משרד הביטחון, מקורות, אסם, שטראוס, בנק לאומי, בנק פועלים רשת מלונות פתאל והתעשייה האווירית. החברה נמצאת בבעלות קצא"א (37.5%), "זורלו אנרגיה" (25%), "דורי אנרגיה" (%18.75) ו"אדלקום" (18.75%(.

תחנת הכוח דוראד, צילום: בני מור תחנת הכוח דוראד | צילום: בני מור תחנת הכוח דוראד, צילום: בני מור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות