אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה במחירי חומרי הגלם פגעה בהכנסות וברווחיות של אבגול

ירידה במחירי חומרי הגלם פגעה בהכנסות וברווחיות של אבגול

יצרנית חומרי הגלם לחיתולים ומגבונים דיווחה על ירידה של 7.2% בהכנסות ל-80.2 מיליון דולר, למרות קפיצה של 11.3% בכמות הסחורה שנמכרה

18.05.2016, 08:54 | גיל קליאן

חברת אבגול, יצרנית חומרי הגלם לתעשיית המגבונים והחיתולים, דיווחה על ירידה בהכנסות וברווח הנקי, עקב ירידה במחירי חומרי הגלם של החברה, שגררה גם הפחתה במחירי המכירה ללקוחות אבגול.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה אמש (ג') על עלייה של 11.3% בכמות הסחורה שמכרה ללקוחותיה ברבעון הראשון של השנה, לעומת הרבעון המקביל. עם זאת, ירידה של 16.6% במחירי המוצרים של אבגול באותה תקופה הביאה להתכווצות בהכנסות הרבעוניות, שירדו ב-7.2% והסתכמו ב-80.5 מיליון דולר.

אבגול עדכנה כי "במהלך הרבעון הראשון חלה עלייה ממוצעת קלה במחירי הרכישה של חומר הגלם, לאור כך מחירי המכירה ברבעון השני של 2016 עודכנו במעט כלפי מעלה".

במקביל לירידה בתמורה על מוצריה, סבלה אבגול מהוצאות תפעול גבוהות יותר שנבעו מהצורך לשינוע מוצרים למרחקים גדולים יותר מאתרי הייצור של החברה.

שני גורמים אלה גרמו לירידה של 28% ברווח התפעולי, שהגיע ברבעון ל-10.2 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה הגיע ל-2.4 מיליון דולר, לעומת 9.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי הושפע לרעה גם מהוצאות מימון גבוהות, שנבעו מבחירת החברה לא לגדר חלק מהאג"ח שלה.

קו ייצור של אבגול קו ייצור של אבגול קו ייצור של אבגול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות