אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאצ'ו פיצ'ו או הכותל: מהם אתרי התיירות האהובים ביותר בעולם צילום: שאטרסטוק

מאצ'ו פיצ'ו או הכותל: מהם אתרי התיירות האהובים ביותר בעולם

אתר TripAdvisor פרסם השבוע את דירוג אתרי התיירות הפופולאריים של השנה, אותם בחרו הגולשים. גם ישראל בדירוג

21.05.2016, 23:06 | שירות כלכליסט

מאצ'ו פיצ'ו הוא אתר התיירות הפופולארי ביותר בעולם, כך קבעו גולשי אתר TripAdvisor, שפרסם השבוע את דירוג "בחירות המטיילים" השנתי שלו. לדירוג נכנסו אתרים אייקונים לצד מבנים עם צורות ארכיטקטיוניות מרשימות, בניהם: הטאג' מאהל בהודו, קתדרלת הדואמו במילאנו וגשר הזהב בסן פרנסיסקו.

גם ישראל ברשימה: לדירוג האתרים האהובים במזרח התיכון – הגיע הכותל המערבי למקום החמישי. בנוסף, בדירוג אתרי התיירות הפופולאריים בישראל הגיע הכותל למקום הראשון, כנסיית הקבר בעיר העתיקה בירושלים למקום השני, מצדה – שלישי, הגנים הבהאיים בחיפה – רביעי והר הזיתים במקום החמישי.

אלה אתרי התיירות האהובים ברחבי העולם:

1. מאצ'ו פיצ'ו, פרו

 

מאצ מאצ'ו פיצ'ו, פרו | צילום: שאטרסטוק מאצ

האתר האהוב על מטיילים ישראלים רבים נבחר לאתר התיירות הפופלארי בעולם, שמבקרים במה שהייתה בעבר עיר שלמה ומרכז של תרבות האינקה. המבנים במאצ'ו פיצ'ו בנויים מאבנים גדולות ומסותתות, והן הותאמו בדייקנות זו לזו ולכן אין שכבת טיט ביניהן. עם זאת, מספר התיירים הגדול מעיב על האתר, ובעבר אף שקלו להכריז עליו כ"אתר מורשת עולמי בסכנה". 

 

2. מסגד שיח' זייד, אבו דאבי

 

מסגד שייח מסגד שייח' זייד, אבו דאבי | צילום: יונתן קסלר מסגד שייח

מסגד שייח' זייד הוא המסגד השלישי בגודלו בעולם ואחד מסמליו של בירות האמיריות. בנייתו של המסגד המרשים נמשכה 11 שנה. הוא נקרא על שמו של היזם שלו, מי שאיחד את האמיריות והיה נשיא הראשון של האיחוד, אמיר אבו דאבי שייח' זייד בן סולטאן. במסגד קיימת תאורה שמחכה את מולד הירח.

3. אנגקור ואט, קמבודיה

 

אנגקור ואט, קמבודיה, צילום: TripAdvisor אנגקור ואט, קמבודיה | צילום: TripAdvisor אנגקור ואט, קמבודיה, צילום: TripAdvisor

אנגקור ואט הוא המקדש המרכזי בעיר המקדשים העתיקה אנגקור שבקמבודיה. הוא גם המרכז הדתי הגדול בעולם. המקדש עוצר הנשימה מוקף בחפיר ענק והוא עטור גילופים מרתקים ומורכבים. המקדש, שמופיע בדגלה של קמבודיה, הוקם במקור כמקדש הינדי אך הוסב מאוחר יותר לבודהיסטי.

4. בזיליקת פטרוס הקדוש, הוותיקן

 

בזיליקת פטרוס הקדוש, הותיקן, צילום: שאטרסטוק בזיליקת פטרוס הקדוש, הותיקן | צילום: שאטרסטוק בזיליקת פטרוס הקדוש, הותיקן, צילום: שאטרסטוק

בזיליקת פטרוס הקדוש היא המבנה המרכזי של קריית הוותיקן. היא הכנסייה הגדולה בעולם, וידועה כ"כנסיית האם" של הנצרות הקתולית. במסורת הקתולית, היא מקום קבורתו של פטרוס הקדוש, שהיה אחד משנים עשר השליחים של ישו והאפיפיור הראשון .הארכיטקטורה עוצרת הנשימה היא פרי עמל של 120 שנה והמבנה כולל עבודות של כמה מאדריכליה הדגולים ביותר של איטליה.

 

5. טאג' מהאל, הודו

 

טאג טאג' מהאל, הודו טאג

אתר מורשת זה הוא למעשה מאוזוליאום עצום משיש לבן גינות ומזרקות, שבנה קיסר האימפריה המוגולית שאה ג'האן לזכר אשתו השלישית והאהובה, מומתאז-מהאל. מהאל  שמתה בלידת בתם, ביקשה לפני מותה מבעלה להנציח את אהבתם. 

 

6. המסגד - קתדרלה של קורדובה, ספרד

 

קתדרלת קורדובה, ספרד, צילום: שאטרסטוק קתדרלת קורדובה, ספרד | צילום: שאטרסטוק קתדרלת קורדובה, ספרד, צילום: שאטרסטוק

כן, המבנה הוא מסגד מהמאה השמינית, שנבנה על כנסייה שנבנתה במאה ה-6, ובתוכו נבנתה כנסייה במאה ה-13. המבקרים בקתדרלת קורדובה מטיילים תחת קמרונות אדומים ולבנים ובגינה שלווה של עצי תפוז, דקל וברוש.

7. כנסיית הגואל שעל הדם, סנט פטרסבורג, רוסיה

 

כנסיית הגואל שעל הדם, סנט פטרסבורג, צילום: infohostels כנסיית הגואל שעל הדם, סנט פטרסבורג | צילום: infohostels כנסיית הגואל שעל הדם, סנט פטרסבורג, צילום: infohostels

הכנסייה, המוכרת בשם כנסיית סנט פטרבורג, הייתה כנסייה רוסית אורתודוקסית. לאחר מלחמת העולם השנייה ושלטון ברית המועצות היא נפתחה מחדש כמוזיאון.

8. אלהמברה, גרנדה, ספרד

 

אלהמברה, גרנדה, ספרד, צילום: theforgottenplaces אלהמברה, גרנדה, ספרד | צילום: theforgottenplaces אלהמברה, גרנדה, ספרד, צילום: theforgottenplaces

אלהמברה (מהמילה הערבית חמרא, אדומה) הוא מתחם ארמונות ומבצרים בעיר גרנדה שבדרום ספרד שנבנה במאה ה-13. היא הוקמה על גבעה על יד העיר שהייתה אז בירת הממלכה המוסלמית האחרונה שנותרה בספרד. גם היא נכבשה לבסוף ע"י הנוצרים, אך הארכיטקטורה והעיטורים הערביים נשמרו.

9. אנדרטת לינקולן, , ארה"ב

 

אנדרטת לינקולן, וושינגטון די.סי, צילום: nps.gov אנדרטת לינקולן, וושינגטון די.סי | צילום: nps.gov אנדרטת לינקולן, וושינגטון די.סי, צילום: nps.gov

האנדרטה הוקמה לזיכרו של נשיא ארה"ב אברהם לינקולן, שהביא לסיומה של מלחמת האזרחים בארה"ב. על מדרגות האנדרטה נאם מרטין לות'ר קינג את נאומו המפורסם "יש לי חלום".

10. קתדרלת דאומו, מילאנו, איטליה

 

קתדרלת דואמו, מילאנו, צילום: inspirationseek קתדרלת דואמו, מילאנו | צילום: inspirationseek קתדרלת דואמו, מילאנו, צילום: inspirationseek

לאחר שישה עשורים של עבודה, הושלמה הקתדרלה של מילאנו, המוכרת כ"דואומו" – הגדולה מסוגה באיטליה ואחת מהגדולות בעולם. יש בה 135 צריחים ואלפי פסלים. המבנה כולו מעורר יראה.

11. גשר שער הזהב, סן פרנסיסקו, ארה"ב

 

גשר שער הזהב, סן פרנסיסקו, צילום: 10best.com גשר שער הזהב, סן פרנסיסקו | צילום: 10best.com גשר שער הזהב, סן פרנסיסקו, צילום: 10best.com

 

אחד הגשרים התלויים המפורסמים בעולם הוא סמלה של סן פרנסיסקו, אחד הלבבות הפועמים של הייטק העולמי. "השער" הוא נתיב הכניסה למפרץ סן פרנסיסקו מהאוקיינוס השקט ומחבר את העיר סן פרנסיסקו לבין מחוז מרין שליד העיר סוסליטו.

 

הכותל המערבי, ירושלים

 

הכותל המערבי, צילום: thomasinisrael.wordpress הכותל המערבי | צילום: thomasinisrael.wordpress הכותל המערבי, צילום: thomasinisrael.wordpress

הכותל דורג במקום החמישי במקום התיירות הפופולאריים במזרח התיכון. לפניו דורגו מגדל הבורג' ח'ליפה בדובאי ופטרה בירדן. באופן לא מפתיע הוא גם אתר התיירות הפופולארי ביותר בישראל, ולצידו במקומות הראשונים אתרים קדושים נוספים כמו כנסיית הקבר, בה לפי האמונה קבור ישו, הגנים הבהאיים בחיפה והר הזיתים בירושלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות