אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תרומת ענק של 50 מיליון דולר לאוניברסיטת ת"א - הגדולה ביותר אי פעם

איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר תרם את הסכום לפקולטה לניהול באוני' ת"א, וכולו יוקדש לפעילות אקדמית ומחקרית והוראה, בניגוד לתרומות אחרות המוקדשות למבנים. הפקולטה תיקרא מעתה הפקולטה לניהול ע"ש קולר

18.05.2016, 10:47 | ספי קרופסקי

תרומה בסך 50 מיליון דולר, המיועדת לקידום המחקר ופיתוח תכניות לימוד והוראה, הועברה לפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב על ידי איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר. מעתה היא תיקרא הפקולטה לניהול ע"ש קולר. מדובר בתרומה הגבוהה ביותר שניתנה אי פעם לאוניברסיטת תל אביב, ובניגוד לתרומות אחרות אינה הולכת בכלל לבניינים אלא לפעילות אקדמית ומחקרית והוראה.

קראו עוד בכלכליסט

איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר הוא המייסד של "קולר קפיטל" - אחת מקרנות הפרייבט אקוויטי המשני המובילות בעולם. לפני מספר שנים הקים קולר את מכון קולר ליזמות וחדשנות הפועל במסגרת הפקולטה לניהול, וב-2012 העניקה לו אוניברסיטת תל-אביב תואר ד"ר לשם כבוד, כהוקרה על פועלו בשוק ההון העולמי ותרומתו להוראה ולמחקר. קולר יגיע השבוע לישראל, למפגש חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב ולמפגש עם סגל החוקרים והמרצים של הפקולטה לניהול.

איש העסקים הבריטי ג איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר. העניק את התרומה הגדולה ביותר אי פעם שהוענקה לאוניברסיטת תל אביב | באדיבות: אוניברסיטת תל אביב איש העסקים הבריטי ג

בית הספר למוסמכים במנהל עסקים מיסודה של משפחת רקאנטי, ימשיך לפעול במסגרת הפקולטה לניהול וימשיך לשאת את השם "רקאנטי", כמו גם הבניין הנוכחי של הפקולטה לניהול.

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, מסר כי "תרומתו של ג'רמי קולר הינה משמעותית ביותר ותסייע למנף את העשייה הענפה והאיכותית, בעלת המוניטין הבינלאומי, בתחום המחקר ופיתוח ההוראה של הפקולטה לניהול. אנו מודים למר קולר על ההכרה בחשיבות המחקר וההוראה בניהול ובהבעת האמון בחוקרים שלנו, ובזכות תרומתו יוצאת הדופן נמשיך לקדם את הפקולטה לניהול לשורה הראשונה של בתי הספר למנהל עסקים, המובילים בעולם".

מר ליאון רקנאטי, יו"ר קרן יהל של משפחת רקנאטי, מסר כי "כמי שמכירים בחשיבות לימודי מנהל עסקים בישראל, היינו שותפים בהקמתו של בית הספר למוסמכים במנהל עסקים, המציין בימים אלה 50 שנה להיווסדו, פעילים בהנהגתו ובפיתוחו מאז ייסודו ובמשך כל השנים. אנו מקדמים בברכה תרומה זו, המהווה מקפצה משמעותית להתפתחות המחקר ולימודי הניהול לשנים הבאות, וליצירה והקנייה של הידע המתקדם ביותר לדור העתיד של המנהלים".

פרופ' משה צבירן, דיקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, מסר כי "תרומתו של מר קולר מהווה את גולת הכותרת בתנופת ההתפתחות של הפקולטה לניהול בשנים האחרונות, והיא תאפשר לנו קפיצת מדרגה משמעותית בביסוס הישגינו הרבים בתחומי המחקר וההוראה וקידום המוניטין של הפקולטה ומעמדנו המוביל בארץ ובעולם. בזכות התרומה נוכל להתרחב ולצרף חוקרים ומורים נוספים, בהמשך לפרויקט השבת המוחות בו התחלנו לפני כעשור ובמסגרתו כבר קלטנו בפקולטה עשרות חוקרים ישראלים וכן חוקרים זרים, במגוון רחב של תחומי התמחות מאוניברסיטאות מובילות בחו"ל."

פרופ' צבירן הוסיף כי הפקולטה מרחיבה ומתאימה את תכניות הלימוד לתהליכים ומגמות שצוברים תאוצה, "ובהתאם לכך השקנו השנה התמחויות חדשות במסגרת התואר השני בתחומים של ביג דאטה ובינה עסקית, ניהול גלובלי וניהול נדל"ן. כמו כן ערכנו רוויזיה מקיפה בתכנית התואר הראשון בניהול וגם שם נשיק בשנת הלימודים הקרובה התמחויות בביג דאטה, ניהול פיננסי ושוק ההון ועוד. שינויים אלה כבר מוצאים את ביטויים בגידול מתמיד בכמות התלמידים הנרשמים ללימודים בפקולטה. במקביל, אנו משפרים גם את סביבת המחקר והלימוד, ולאחרונה הוחל בהקמת בניין נוסף לפקולטה לניהול, שנתרם על ידי מר לורי לוקיי ובנייתו תושלם בעוד כשלוש שנים".

פרופ פרופ' משה צבירן, דיקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א | צילום: עמית שעל פרופ

בפקולטה לומדים מידי שנה מעל ל-3,000 סטודנטים ומלמדים בה כ- 60 חברי סגל בכירים - חוקרים ומרצים קבועים ומעל ל-200 מרצים נוספים. חודש שעבר פרסם המל"ג את הדו"חות הכספיים של כל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל לשנים תשע"ג (2012-2013) ותשע"ד (2013-2014). מהדו"ח עולה כי אוניברסיטת תל אביב סיימה את תשע"ד ברווח של מעל 13 מיליון שקלים, וזאת לאחר שאת שנת תשע"ג סיימה האוניברסיטה ברווח קטן יחסית של 1.7 מיליון שקלים. עוד עולה מהדו"ח כי האוניברסיטה קיבלה תרומות ומענקים בסך 20 מיליון שקלים בשנת תשע"ד ו-21 מיליון שקלים בתשע"ג.

אוניברסיטת תל אביב, צילום: עמית שעל אוניברסיטת תל אביב | צילום: עמית שעל אוניברסיטת תל אביב, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
וואוו - כל הכבוד
בתור בוגר של הפקולטה - מדובר בתרומה ענקית שיכולה להקפיץ את הפקולטה הטובה ביותר והרצינית ביותר בישראל לליגה הגבוהה ביותר (גם ככה הם מובילים בגדול על כל האחרים בארץ וזוכים בדירוגים הבינלאומיים). עשיתי MBA וגם נסעתי מטעמם לסמסטר של חילופי סטודנטים באוניברסיטת דיוק בארה"ב. פשוט מקום מצויין. שימו לב שהתרומה מיועדת למחקר והוראה ולא לבניינים אז תפסיקו ללכלך ותתחילו לפרגן. לא יודע מי זה קולר - אבל תודה בשם השפויים
אבי , אשדוד  |  19.05.16
לכל התגובות