אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל אפריקה לקראת ההסדר: "חייבים להשאיר את לבייב בחברה"

אפריקה ישראל צפויה להציע למחזיקי האג"ח ביום ראשון הקרוב מחיקה של 1.5 מיליארד שקל תמורת הזרמה של מאות מיליוני שקלים על ידי לבייב. הראל, פסגות, מנורה, הפניקס וכלל, מגבשים נציגות

18.05.2016, 12:24 | אורן פרוינד

ביום ראשון הקרוב אפריקה ישראלתכנס אסיפת מחזיקי אג"ח בכדי להתניע מהלך של הסדר חוב. מדובר בהסדר חוב השני בחברה לאחר שביצעה הסדר חוב ענק בשנת 2010 בהיקף של 8 מיליארד שקל. כפי המסתמן, לב לבייב יציע למחזיקי האג"ח למחוק 1.5 מיליארד שקל (מחצית מהחוב) תמורת הזרמה של מאות מיליוני שקלים. לבייב לא מצא שותף שייכנס איתו להזרמת ההון אולם גורמים מקורבים אישרו כי לבייב אכן מוכן להזרים מאות מיליוני שקלים לבדו. הסכום הסופי ייקבע לאחר המו"מ עם מחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

אין כמעט גוף מוסדי שלא מחזיק באגרות החוב של אפריקה, אולם המחזיקים הגדולים הם הראל, פסגות, מנורה, הפניקס וכלל. אלו צפויים להרכיב נציגות שתנהל את המו"מ מול החברה עוד היום.

בשונה מהסדר החוב של מירלנד, ההסדר של אפריקה צפוי להיות חד ומהיר. שני הצדדים ידעו מראש כי החברה הולכת להסדר חוב וכבר הכינו מראש את הדרישות. זו הסיבה שאגרות של החברה כמעט ולא מגיבות היום במסחר - כיוון שהן כבר מגלמות מחיקת חוב משמעותית.

בינתיים, מנכ"ל החברה, אברהם (נובו) נובוגרוצקי משוכנע כי חייבים להשאיר את לבייב בחברה. בשיחה עם "כלכליסט" אמר נובוגרוצקי כי "יש עניין גדול לכולם שנעשה את המאמץ לשמור על הקבוצה כמו שהיא ולא להיפטר מנכסי הליבה שלה. זה חשוב כדי לשרת את החוב לזמן הקצר. המחזיקים הגדולים מבינים את הסינרגיה ומבינים שבפירוק יראו משמעותית פחות. בצורה של הסדר יבוא אקוויטי. גם חשוב מאוד שנשמור על לבייב בתמונה. יש לו תרומה ברוסיה ויש לנו נכסים מעל 500 מיליון דולר ברוסיה ולכן אנחנו חייבים את לבייב שימשיך לנהל את הנכסים שם".

אפריקה נאלצה לפתוח למגעים להסדר מול מחזיקי האג"ח בגלל שתי הלוואות שהיא מחזיקה ברוסיה בהיקף של 611 מיליון דולר מול הבנק הרוסי VTB. מדובר בהלוואות שנלקחו עבור בניית הקניון אפימול ופרויקט המשרדים אוזרקובסקיה 3.

אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי

מאז חודש נובמבר 2015 החברה אינה עומדת בהתניות הפיננסיות של ההלוואה על הפרויקט שלה באוזרקובסקיה ונמצאת במגעים מול הבנקים להסדרת התנאים מחדש. הבנק VTB פועל על מנת לקחת לאפי פיתוח את שני הנכסים, כאשר לבייב נמצא עכשיו בבנק הרוסי ומנסה לעצור את המהלך. אבל אם לא יחולו התפתחויות של הרגע האחרון, לבייב יאבד את קניון אפימול במוסקבה - פרויקט הדגל של החברה ברוסיה. הבנק הרוסי נתן ללבייב עד סוף החודש להסדיר את המצב.

אפי פתוח צפויה לקדם מהלך של החלפת נכסים תמורת מחיקת חוב. שווי שני הנכסים שלה מסתכם בכ-877 מיליון דולר בעוד שהחובות שלה מסתכמים בכ-611 מיליון דולר. מכאן שלאחר התרחיש הזה אפי פיתוח תאלץ לרשום הפחתה של 266 מיליון דולר בהון העצמי. לאחר המהלך הזה, אפי פיתוח תישאר עם נכסים בשווי נקי של 500 מיליון דולר בלבד ברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תנאי למומ - תשלום שכר בכירים באגח לפי ערך החוב.
בשלב הזה ירוצו הצעות מגונות. כמו למשל ויתור על חצי מהחוב - כשהנכסים מכסים 60% מהחוב. היום. זו הצעה מגונה. אז לפחות בשלב המומ - לא יתכן שנוביצקי , לבייב ושאר הבכירים ימשיכו למשוך שכר עתק. המוסדיים צריכים לדרוש כתנאי למו"מ שהשכר הזה יהיה חלק מהחובות של החברה. לא יתכן להעדיף את ההנהלה כנושים. או פשוט לשלם שכרם באגח. עוד תנאי - נציגות בדירקטוריון. מיד. אם לא - ללכת לפירוק. מפרק יקבל פחות מהם. ואם לבייב רוצה - הוא יכול להציע למפרק או למוסדיים שישתלטו על החברה - לקנות חלקים ממנה שמעניינים אותו. גם נוביצקי יכול להציע הצעות לקנות חלקים - או את עצמו כמנהל.
atuk19  |  19.05.16
לכל התגובות