אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה פגישת נתניהו-ליברמן; מקורבי יעלון: "לא הודיעו לו על החלפתו" צילום: ישראל יוסף, עמית שאבי

הסתיימה פגישת נתניהו-ליברמן; מקורבי יעלון: "לא הודיעו לו על החלפתו"

בתום הפגישה נמסר כי התקיימה באווירה טובה והוקמו צוותי מו"מ. פגישה נוספת תתקיים הערב. בצהריים קיים ליברמן מסיבת עיתונאים בה אמר כי אם יתמלאו דרישות מסוימות ישקול להיכנס לממשלה; הרצוג אמר במסיבת עיתונאים: "עד שנתניהו יחליט לאיזו בחירה הוא מכוון, אנחנו לא ננהל משא ומתן במקביל"

18.05.2016, 17:32 | רוני זינגר

הסתיימה פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בה הם דנו באפשרות לכניסת ליברמן ומפלגתו לממשלה. בתום הפגישה אמר ליברמן כי התקיימה באווירה טובה. פגישה נוספת תתקיים הערב.

קראו עוד בכלכליסט

מהליכוד נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחה"צ עם ח"כ אביגדור ליברמן. הפגישה הייתה עניינית, התנהלה ברוח טובה ובסופה הוחלט על הקמת צוותי משא ומתן. ראש הממשלה מעדכן את ראשי הקואליציה בפרטים".

השיחה מתקיימת לאחר שבצהריים קיים ליברמן מסיבת עיתונאים בה אמר כי אם יתמלאו דרישות מסוימות ישקול להיכנס לממשלה.

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) | צילום: אוהד צויגנברג בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג

בכך הביא מיידית לפניה של נתניהו אליו ובמקביל עצר הדבר את המגעים עם המחנה הציוני לכניסה לממשלת אחדות. על הפרק: תיק הביטחון עבור ליברמן במקומו של השר משה יעלון, שגורמים בסביבתו אמרו ל"כלכליסט" כי עד כה לא התקבל שום שיחת טלפון מלשכת ראש הממשלה שהודיעה כי נשקלת החלפתו.

בין אם ליברמן מתכוון באמת להיכנס לממשלה - אף שהודיע עד לפני כמה ימים בנחרצות כי אין הוא מתכוון להיכנס, ובין אם זהו רק תרגיל, הרי שהוא הצליח לחרב לחלוטין את המגעים עם הרצוג והמחנה הציוני.

המגעים לא יתחדשו ובשעות האחרונות גוברות הקריאות במחנה הציוני להדחתו של הרצוג, בראשם ח״כ מיקי רוזנטל וחברות הכנסת שלי יחימוביץ׳ וסתיו שפיר.

במסיבת העיתונאים שכינס הרצוג אמר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג כי "עד שנתניהו יחליט לאיזו בחירה הוא מכוון אנחנו לא ננהל משא ומתן במקביל." אמר הרצוג. "ליברמן ובנט זה לצאת למלחמה ולהלוויות ואנחנו זה מסע של תקווה". הרצוג אמר את הדברים על רקע התחממות המגעים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לאביגדור ליברמן: "הבחירה היא בין טירוף לשפיות. זה או ליברמן או אנחנו בביטחון".

קודם לכן ערך ליברמן מסיבת עיתונאים בהם התייחס לאפשרות כי ישראל בתינו תיכנס לממשלה. לראשונה מזה זמן רב, ליברמן לא שלל על הסף הצטרפות לממשלה. כך, הצהיר כי לא יפסול הצטרפות לממשלה באם תגיע הצעה ראויה ובתנאים שיתאימו לו. בעקבות ההצהרה הזמין נתניהו את ליברמן לפגישה. ליברמן מעוניין בתיק הביטחון - תיק שהוצע לו כבר במגעים להקמת הממשלה אך אז הדבר לא צלח. ליברמן דיבר עד כה כנגד הצטרפות לממשלה ואולם הבוקר הטון השתנה.

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג היום במסיבת עיתונאים, צילום: דניאל אליאור יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג היום במסיבת עיתונאים | צילום: דניאל אליאור יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג היום במסיבת עיתונאים, צילום: דניאל אליאור

במקביל המשיך נתניהו לקרוא ליו״ר המחנה הציוני להמשיך ולקיים מגעים להרחבת הממשלה ולממשלת אחדות, ואולם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שלקח חלק אינטנסיבי במגעים לאחדות אמר בצהריים כי אין עוד טעם במגעים להצטרפות לממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות