אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל ביתנו בדרך לממשלה: ליברמן ייכנס למשרד הביטחון, לנדבר תשוב למשרד קליטה צילום: אוראל כהן

ישראל ביתנו בדרך לממשלה: ליברמן ייכנס למשרד הביטחון, לנדבר תשוב למשרד קליטה

לצד שני התיקים שתקבל מפלגתו של ליברמן, נתניהו צפוי להיענות לשתי דרישות כלכליות שהציב יו"ר ישראל ביתנו: מציאת פתרון לבעיית הפנסיה של העולים החדשים, והעברת חוק 90% משכנתא

18.05.2016, 20:15 | רוני זינגר

אביגדור ליברמן וסיעת ישראל ביתנו, שבראשה הוא עומד, בדרך לממשלה: צוותי המשא ומתן של ראש הממשלה בנימין נתניהו וליברמן סוגרים בשעה זו קצוות אחרונים לקראת כניסתו של ליברמן לממשלה כשר ביטחון. עוד סוכם כי סופה לנדבר תחזור לכהן כשרת הקליטה. שר הקליטה הנוכחי זאב אלקין ימונה לשר אחר בממשלה, אך טרם סוכם איזה. כמו כן לא סוכם עדיין איזה תיק יקבל שר הביטחון משה בוגי יעלון, אך מדובר על תיק החוץ.

קראו עוד בכלכליסט

ליברמן מגיע לממשלה עם שורה של דרישות, כאשר בתחום הכלכלי הן מסתכמות לשתיים: קידום פתרון למשבר הפנסיה של עולים ותיקים, וקידום הצעת החוק משכנתא 90% של אורלי לוי-אבקסיס. משבר הפנסיה של העולים הוא משבר, שממנו סובלים עולים ותיקים מברית המועצות לשעבר שעלו בגיל מבוגר יחסית ואין להם כיסוי פנסיוני ראוי. עלות פתרונה של הסוגיה נאמד לפחות 200 מיליון שקל, כפי שעולה מתוכניות שכבר נעשו בעניין בעבר במשרד ראש הממשלה ובמשרד האוצר.

המפסיד הגדול מהמהלך יצחק הרצוג, צילום: דניאל אליאור המפסיד הגדול מהמהלך יצחק הרצוג | צילום: דניאל אליאור המפסיד הגדול מהמהלך יצחק הרצוג, צילום: דניאל אליאור

נוסף על כך, מבקשים כאמור בישראל ביתנו לקדם את חוק משכנתא 90% של אורלי לוי אבקסיס, שקידומו נעצר בכנסת הקודמת ועלה שוב בפברואר האחרון, אך לבקשת שר האוצר לא עלה להצבעה. מאז הוכנסה משכנתא 90% לתוכנית מחיר למשתכן של כחלון, אך לוי-אבקסיס מעוניינת בהמשך קידום הצעת החוק שלה כפי שהוגשה במקור, ובמסגרתה הוצע כי ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה יוקטן ותוגדל האפשרות ליטול משכנתא גדולה יותר.

במסיבת עיתונאים שקיים הערב יו״ר המחנה הציוני יצחק הרצוג מסיבת עיתונאים ובה הטיח האשמות קשות בח״כ שלי יחימוביץ׳ שתקפה אותו בימים האחרונים על ניהול המשא ומתן לכניסה לממשלה. לדבריו יחימוביץ׳ ״התחננה להיכנס לממשלה כשרה״ ותקף את הסגנון האלים והתוקפני שהפגינה. הרצוג הציג את עיקרי הסיכום שהגיע אליו עם נתניהו ובו בין היתר לצד התנעה של התהליך המדיני גם הבטחה ל-7 תיקים שונים בממשלה בהם הבטחה לתיק הביטחון בעוד כשנה וכן שליטה בארבע ועדות כנסת שונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות