אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באייר הגישה הצעה רשמית לרכישת מונסנטו ב-42 מיליארד דולר צילום: בלומברג

באייר הגישה הצעה רשמית לרכישת מונסנטו ב-42 מיליארד דולר

לאחר גל של שמועות, ענקית הכימיקלים והתרופות מגרמניה העבירה הצעת רכישה למתחרה הגדולה מארה"ב. עמדת הנהלת מונסנטו עדיין אינה ידועה, וכן לא ברור האם העסקה תקבל אישור רגולטורי

19.05.2016, 10:10 | שירות כלכליסט

לאחר השמועות, הגיעה ההצעה הרשמית: חברת הכימיקלים והתרופות באייר מגרמניה (Bayer) הגישה הצעת רכישה למונסנטו (Monsanto), המתחרה הענקית מארה"ב. על פי דיווחים, התמורה המוצעת עומדת על 42 מיליארד דולר. לא ברור בשלב זה אם מונסנטו מתכוונת להיענות להצעה.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה, אם תצא לפועל, תיצור את החברה הגדולה בעולם של כימיקלים לחקלאות וזרעים - באייר נסחרת בשווי של כמעט 80 מיליארד דולר, מונסנטו בשווי של 43 מיליארד דולר בקירוב.

גם אם מונסנטו תיענה להצעה, ועוד פחות אם תגיב בשלילה וזו תישאר כהצעה עוינת, לא ברור אם הרגולטורים בארה"ב ובאירופה יאשרו את המיזוג.

השלמת העסקה תעמיק את היקף הפעילות של באייר בתחום הזרעים וחקלאות שלה, המרכזת כיום 22% מהפעילות הכוללת. חברה ממוזגת צפויה להציג בשנה הקרובה הכנסות של 67 מיליארד דולר, כש-40% מהסכום יגיע מפעילות החלקאות.

מיזוג בין באיר למונסנטו יאיץ את מגמת המיזוגים בשוק תעשיית החקלאות, לאחר שהמתחרות דאו כימיקל (Dow Chemical) ודו פונט (DuPont) נכנסו להסכם מיזוג בסוף 2015  ווסינג'נטה (Syngenta) נכנסה לעסקה דומה עם סינג'נטה הסינית.  

זרעים לחקלאות. מונסנטו, צילום: בלומברג זרעים לחקלאות. מונסנטו | צילום: בלומברג זרעים לחקלאות. מונסנטו, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות