אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובין רייט לנטפליקס: "רוצה שכר זהה לקווין ספייסי" צילום: בלומברג

רובין רייט לנטפליקס: "רוצה שכר זהה לקווין ספייסי"

במהלך ביקור במרכז רוקפלר בניו יורק, סיפרה רייט כי נאלצה לאיים על נטפליקס כי תפנה לתקשורת אם לא יסכימו לשלם לה משכורת זהה לכוכב שלצדה. בסופו של דבר הסכים הסטודיו להיענות לדרישתה

19.05.2016, 10:51 | שירות כלכליסט

השחקנית רובין רייט חשפה כי נאלצה לאיים על נטפליקס בשיימינג פומבי כדי שישלמו לה משכורת זהה לזו של קווין ספייסי, ששיחק איתה בסדרה המצליחה "בית הקלפים" - כך דיווח הפינגטון פוסט.

במהלך ביקור במרכז רוקפלר בניו יורק, שם התארחה במסגרת קמפיין לסיום ביזת המשאבים הטבעיים בקונגו, סיפרה רייט כי נאלצה לאיים על נטפליקס כי תפנה לתקשורת אם לא יסכימו לשלם לה משכורת זהה לכוכב שלצדה. בסופו של דבר הסכים הסטודיו להיענות לדרישתה.

קווין ספייסי ורובין רייט , צילום: בלומברג קווין ספייסי ורובין רייט | צילום: בלומברג קווין ספייסי ורובין רייט , צילום: בלומברג

"זו היתה דוגמה מעולה לאי־שוויון מגדרי. יש מעט מאוד סרטים או סדרות טלוויזיה שבהם דמות האישה שווה בחשיבותה לדמות הגבר. 'בית הקלפים' היא אחת הסדרות האלו", אמרה רייט. "ולכן יכולתי להגיד להם 'אני רוצה להרוויח בדיוק כמו קווין'. במותחן הפוליטי הפופולרי רייט משחקת את האשה הראשונה הקשוחה קלייר אנדרווד, שותפתו לתככים של הנשיא פרנק אנדרווד, שאותו שיחק ספייסי. רייט הופיעה בכל 52 הפרקים של "בית הקלפים". "הסתכלתי בסטטיסטיקות, ודמותה של קלייר אנדרווד היתה פופולרית יותר מזו של פרנק לאורך תקופה ארוכה", אמרה רייט. "אמרתי להם: 'כדאי שתשלמו לי אותו הדבר או שאני יוצאת עם זה לציבור'".

רייט מצטרפת לרשימה ארוכה של שחקניות אשר יצאו נגד הפער המגדרי בשכר בהוליווד, ובין השאר התבטאו בעניין כוכבת "משחקי הרעב" ג'ניפר לורנס והשחקנית פטרישיה ארקט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות