אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מקימה מרכז מו"פ בהודו שיתמקד בפלטפורמת המפות שלה צילום: macworld.co.uk

אפל מקימה מרכז מו"פ בהודו שיתמקד בפלטפורמת המפות שלה

אחרי הכרזה על הקמת מאיץ הסטארט-אפים במדינה, מבשרת החברה גם על הקמתו של מרכז מו"פ בהיידראבאד שיתמקד בפיתוח פלטפורמת המפות שלה ויעסיק 4,000 עובדים

19.05.2016, 11:46 | עומר כביר

אפל ממשיכה במתקפת הרצון הטוב על הודו, ומכריזה על הקמת מרכז מו"פ חדש בהיידראבאד, שיתמקד בפלטפורמות המפות של החברה. לפי הודעה לעיתונות שפרסמה, הקמת המרכז עתידה ליצור עד 4,000 משרות חדשות.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה פורסמה בשעה שמנכ"ל אפל, טים קוק, נמצא בעיצומו של ביקור אסטרטגי בהודו, שנועד להכשיר את דעת הקהל ולגייס תמיכה שלטונית למהלך חדירה רחב של החברה למדינה – שוק בתולי יחסית בעבורה שיכול להפוך למנוע הצמיחה הבא שלה.

 , צילום: macworld.co.uk צילום: macworld.co.uk  , צילום: macworld.co.uk

אפל מנצלת את הביקור על מנת להכריז על השקעות משמעויותיות בתעשיית הייטק המקומית, ואתמול בישרה על הקמתו של מאיץ סטארט-אפים למפתחי iOS בבנגלור.

למאיץ מצטרף כעת מרכז המו"פ החדש. "אפל מתמקדת ביצירת המוצרים והשירותים הטובים בעולם ואנחנו נרגשים לפתוח משרד חדש בהיידראבאד שיתמקד בפיתוח פלטפורמות המפות", אמר קוק בהודעה לעיתונות. "הכישרון המקומי כאן מדהים ואנחנו מצפים להרחיב את מערכות היחסים שלנו, לצרף שותפים נוספים לפלטפורמות שלנו ולהגדיל משמעותית את פעילותנו".

אפל לא פירטה במה תתמקד פעילותם של העובדים במרכז, ואולם לפי הערכות הם יעסקו בעיקר בפעילות פיתוח בדרג נמוך שנועדה לטייב ולשפר את מידע המיפוי שקיים באפליקציה. מדובר בטקטיקה דומה לזו שבה נוקטת גוגל בפלטפורמת המפות שלה: החברה מעסיקה, לפי דיווחים, כמה אלפי עובדים בהודו שאמונים של שיפור ושיוף המידע הגיאוגרפי בשירות, והם נחשבים לסוד האמיתי שמאחורי הדיוק הרב שלו.

ההכרזות של אפל והביקור של קוק נערכים על רקע מאמצי אפל להרחיב משמעותית את פעילותה העסקית בהודו ולהגדיל את נתחה בשוק הסמארטפונים במדינה, שעומד כיום על 2% בלבד. בתחילת החודש דחתה הודו את בקשתה של אפל לייבא ולמכור במדינה אייפונים מחודשים, מהלך שהיה מסייע לה להוזיל את מחירי המכשירים שלה במדינה ולהגביר את התחרות מול היצרניות המקומיות הזולות ששולטות בשוק.

כעת, עם המאיץ ומרכז המו"פ שעליהם הכריזה אפל, לצד מהלכים פומבייים פחות שקוק ודאי משלים במהלך הביקור, צפויה אפל לשוב ולחדש ביתר שאת את תוכניותיה השונות לחדירה רחבה למדינה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות