אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוחר לשעבר באקסלנס נידון ל-27 חודשי מאסר בפועל צילום: גלעד קוולרצי'ק

סוחר לשעבר באקסלנס נידון ל-27 חודשי מאסר בפועל

עידו ניסנצויג, סוחר לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס, הודה בעבירות מרמה במסגרתן נגנבו מלקוחותיו כ-480 אלף שקל

19.05.2016, 15:37 | תומר גנון

שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, גזר הבוקר (ה') 27 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 50 אלף שקל על עידו ניסנצויג, סוחר לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס. ניסנצויג הודה והורשע בעבירות גניבה, מרמה והפרת אמונים.

קראו עוד בכלכליסט

ניסנצויג, המיוצג על ידי עו"ד נוית נגב ממשרד ממשרד שינמן-נגב-ניב, עבד בחדר המסחר של בית ההשקעות אקסלנס והיה אמון במסגרת תפקידו על ביצוע הוראות של לקוחות פרטיים ומוסדיים, ביניהם קרנות פנסיה וקופות גמל. על פי כתב האישום המתוקן שבו הודה, בין השנים 2010-2008 השתמש ניסנצויג בשני חשבונות קש שפתחו הוא וסוחר נוסף באקסלנס, על מנת לבצע מאות רבות של עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבונות הקש לחשבונות הלקוחות שבשליטתם.

ניסנצויג נהג לקבל הוראות לביצוע מן הלקוחות, להקדים ולבצע את ההוראות קודם בחשבונות הקש, ורק לאחר מכן ביצע את הוראת הלקוחות בעסקה עצמית או מתואמת מול חשבונות הקש. בסך הכל נגנבו 480 אלף שקל בקירוב מן הלקוחות באמצעות דפוס פעולה זה. בנוסף, ביצעו ניסנצויג וחברו ניר שרעבי, מעשי הלבנת הון ברווחים שהצטברו בחשבון הקש. ניסנצויג הורשע בגניבה בידי מורשה, תרמית בניירות ערך, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ועבירות הלבנת הון.

(אילוסטרציה), צילום: shutterstock (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

השופט כבוב קבע את מתחם הענישה בין שנתיים לארבע שנים, תוך שהוא ציין שללא נסיבות מקלות משמעותיות במקרה זה היה מקום לקביעת מתחם חמור יותר. בקביעת הקנס התחשב כבוב בכך שניסנצויג החזיר מיוזמתו כ-200 אלף שקלים, ובכך שלא מדובר באדם בעל אמצעים. התיק נוהל על ידי עו"ד אבי ארוניס ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). הפרשה נחקרה על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות