אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות תרשיחא תחתום על הסכם גג בסך 50 מיליון שקל צילום: עיריית מעלות

מעלות תרשיחא תחתום על הסכם גג בסך 50 מיליון שקל

לפי ההסכם, שצפוי לדברי ראש העיר שלמה בוחבוט להיחתם בתוך חודש, בשש השנים הבאות ייבנו בעיר הגלילית מעל ל-5,000 דירות חדשות

19.05.2016, 22:03 | אביב גוטר
מעלות תרשיחא קרובה לחתימה על הסכם גג בסך 50 מיליון שקל למימון תשתיות על ופרויקטים לתמיכה במקורות תעסוקה - כך עולה מביקור עבודה שביצע היום (ה') שר האוצר משה כחלון בעיר יחד עם ממלא מקום רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון. בשש השנים הקרובות צפויים להיבנות למעלה מ-5000 יחידות דיור חדשות, כש-30 אלף יחידות דיור נמצאות בתכנון מתקדם. במסגרת הביקור נערך סיור בשכונת האורנים שתכלול כ-600 יחידות דיור, מתוכן 192 שישווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן.

קראו עוד בכלכליסט

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא הכריז כי "אני שמח לעדכן כי בתוך חודש נחתום עם רמ"י על הסכם גג עם לשיווק קרקעות לבנייה של 5,138 יח"ד בתוך 6 שנים. באזור כשלנו, שערכי הקרקע בו נמוכים ועלויות הפיתוח גבוהות בשל תנאי הקרקע, לא ניתן להעמיס על הקרקע את עלות התשתיות לשיווק השכונות החדשות, ולכן יש צורך בתקציבים נוספים.

עבודות תשתית במעלות תרשיחא. ארכיון עבודות תשתית במעלות תרשיחא. ארכיון עבודות תשתית במעלות תרשיחא. ארכיון

"אנו מקווים לקבל תמיכה בהיקף של כ-50 מיליון שקלים על מנת לפתח פרויקטים קריטיים לתמיכה בקליטת עשרות אלפי תושבים דוגמת פארק ההייטק והעסקים המשותף עם כפר ורדים והמגה פרויקט של אגם מונפורט". בוחבוט קרא לתת דגש לנושא הקריטי של נגישות תחבורתית לגליל המערבי, ואמר כי "צריך שכביש 859 עוקף נהריה יבוצע בתוך שנתיים, וכן להקדים את מועד הביצוע של כביש 6 עד כברי", אמר בוחבוט.

עיריית מעלות תרשיחא מקדמת כיום בנייה בהיקפים נרחבים. באגם מונפורט מתוכננת בניית 700 חדרי מלון, 12,000 מ"ר לשטחי מסחר וכ-2,000 יח"ד בסביבת האגם. מדובר במתיחת פנים לאגם מונפורט והפיכתו לאחד ממרכזי התיירות הגדולים בגליל. על מנת לתמוך בהרחבת הבנייה וכמות התושבים, העירייה פועלת במקביל להרחיב את מקורות התעסוקה, ותקים במשותף עם כפר ורדים פארק הייטק ועסקים חדש שישתרע על שטח של 460 דונם, ויכלול כ-200,000 מ"ר של שטח בנוי לטובת: תעסוקה, תעשייה ומסחר. אזור התעסוקה יאכלס, לפי התכנון, מגוון שימושים: תעשייה מתקדמת ונקייה, משרדים, בתי עסק, מוסדות ושירותי ציבור, מרפאות, מכונים, מרכזי הכשרה טכנולוגית, מתקני ספורט ותרבות ועוד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות