אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעלון פורש מהחיים הפוליטיים: "חוסר אמון בנתניהו" צילום: עומר מסינגר

יעלון פורש מהחיים הפוליטיים: "חוסר אמון בנתניהו"

"הודעתי הבוקר לראש הממשלה כי בעקבות התנהלותו בהתפתחויות האחרונות ונוכח חוסר האמון בו אני מתפטר מהממשלה ומהכנסת ונוטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים", הודיע יעלון בעקבות ההדחה ממשרד הביטחון. מי שצפוי להיכנס במקומו לכנסת הוא יהודה גליק

20.05.2016, 09:12 | רוני זינגר

שר הביטחון משה בוגי יעלון הודיע לראש הממשלה כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. "הודעתי הבוקר לרה"מ כי בעקבות ההתנהלותו בהתפתחויות האחרונות ונוכח חוסר האמון בו אני מתפטר מהממשלה ומהכנסת ונוטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים", כך הודיע לפני שעה קלה יעלון.

קראו עוד בכלכליסט

יעלון פורש לאחר שנתניהו הדיח אותו למעשה עבור כניסתו של אביגדור ליברמן לממשלה ולמשרד הביטחון. כעת צפוי להיכנס לכנסת הבא בתור ברשימת הליכוד - יהודה גליק, נאמן הר הבית שנפצע לאחר ניסיון התנקשות בו בעבר.

 

התפטרותו של יעלון מגיעה אחרי יומיים שבהם לא היה ברור כיצד ייבחר לנהוג לאחר שראש הממשלה נתניהו הודיע לליברמן כי ייתן לו את תיק הביטחון. כאשר החלו המגעים האינטנסיביים בעניין לפני יומיים, לא עודכן יעלון במהלכים ושמע לאורך אחר הצהריים על פגישתם של נתניהו וליברמן ועל הסכמתם העקרונית לתיק הביטחון, בלי שעודכן על כך רשמית.

 

ביומיים אלה נטען כאילו נתניהו מייעד ליעלון את תיק החוץ, אך שר הביטחון בחר לפרוש לאחר שלא היה מסוגל להמשיך ולקיים יחסי עבודה עם מי שלדבריו, איבד בו כל אמון - ראש הממשלה.

יעלון פורש בתקופה טעונה ממילא מול נתניהו, על רקע הגיבוי שנתן לסגן הרמטכ"ל על דבריו השנויים במחלוקת בערב יום הזיכרון לשואה, ועל רקע דבריו כנגד אירוע "החייל היורה" בחברון, כאשר הביע תמיכה בצה"ל על רקע התבטאויות פוליטיקאים לתמיכה בחייל ונגד הפרקליטות הצבאית.

יעלון. אין אמון בנתניהו
יעלון. אין אמון בנתניהו צילום: נמרוד גליקמן

 

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, מסר בתגובה להחלטה: "בוגי יעלון הוא אדם הגון, והוא עשה את הדבר ההגון: סירב להיות עוד ליצן בקרקס נתניהו, ועזב אותו בשאט נפש. זהו זמנם של האנשים ההגונים בלהבדיל את עצמם ממי שעושים מהפוליטיקה קרקס, וזמנו של הציבור, שהוא שמשלם את החשבון, להגיד 'עד כאן' למי שמבזים את שליחותם הציבורית".

 

ציפי לבני אמרה: "חלקתי על עמדותיו המדיניות של שר הביטחון בוגי יעלון - אבל הערכתי ומעריכה את עמדותיו הערכיות. הבעיה שערכים הם לא בקווי היסוד של הממשלה הזאת".

ח"כ מרב מיכאלי מהמחנה הציוני אמרה: "עוד איקס על החגורה של נתניהו, איבדנו קול מאוזן ושפוי בממשלה הימנית המטורללת והמסוכנת שנתניהו מוביל".

השר אריה דרעי מסר: "משה בוגי יעלון מילא בשנים האחרונות את תפקיד שר הביטחון בהצלחה רבה, ביושר ובנאמנות. השר יעלון הוא איש ערכי שתרם עשרות שנים לביטחון ישראל ואני קורא לו לחזור בו מהחלטתו ולהמשיך לכהן בממשלה".

ח"כ יואב קיש: "צר לי לשמוע על החלטתו של בוגי. שר הביטחון הוא אדם טוב ושר מעולה ואף מחלוקת לא יכולה לשנות זאת. עזיבתו תהיה הפסד לליכוד ולעם ישראל כולו. אני קורא לראש הממשלה לפעול ליישור ההדורים ולשר הביטחון לחזור בו מהחלטתו".

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לפרישתו של יעלון: "השר יעלון הוא איש ערכי שתרם רבות למדינת ישראל. מקומו צריך היה להיות סביב שולחן הממשלה. צר לי על החלטתו לפרוש מהחיים הפוליטיים".

 

לוי אבקסיס עזבה את ישראל ביתנו

 

אתמול הודיעה חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס כי היא עוזבת את ישראל ביתנו. החלטתה התקבלה על רקע העובדה שראש מפלגתה אביגדור ליברמן בחר שלא לקדמה ולהעניק את התיק השני בממשלה לסופה לנדבר - ולהחזירה לתיק הקליטה.

לוי אבקסיס ראתה את עצמה כמספר 2 במפלגה וכמועמדת ראויה לקבל תיק בממשלה. דרישה אחרת היתה לקבל את ראשות ועדת עבודה ורווחה בכנסת, תפקיד שלא ניתן לה. לוי אבקסיס נחשבת לחברת כנסת מוערכת מאוד גם בקרב חבריה לסיעות אחרות. במסגרת עבודתה הפרלמנטרית, קידמה את חוק משכנתא 90% שליברמן דורש מנתניהו מחויבות לקדמו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות