אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גאפ סוגרת את חנויות אולד נייבי ביפן

גאפ סוגרת את חנויות אולד נייבי ביפן

מדובר ב-53 חנויות של המותג, כחלק ממאמצי ההתייעלות של החברה, שמנייתה צללה בשנה האחרונה ב-55%

20.05.2016, 12:15 | שירות כלכליסט

חברת גאפ עומדת לסגור את חנויות "אולד נייבי" שלה ביפן במאמצי התייעלות של החברה. מהלך זה מגיע לאחר שענקית האופנה מאמריקה התחייבה לערוך סקירה של צי חנויותיה - ובייחוד אלו שמעבר לים.

קראו עוד בכלכליסט

על אף שהחברה תסיים את פעילותן של 53 החנויות של המותג "אולד נייבי" ביפן, היא תמשיך להפעיל את 200 החנויות תחת המותג "גאפ" ו"בננה ריפאבליק" שיש לה שם.

"שאיפותיה של 'אולד נייבי' בתחום יעדי הצמיחה יעוגנו כעת בצפון אמריקה, כולל חנויות המפעל החדשות שלאחרונה נפתחו במקסיקו, וכן בסין ובתחום פעילות הזיכיונות הגלובלית שלה", אמרה החברה בדוח התוצאות לרבעון הראשון.

בנוסף, תסגור החברה מספר מצומצם של חנויות "בננה ריפאבליק" במהלך השנה הפיסקאלית של 2016, בעיקר מאתרים ברחבי העולם. בסך הכול, קמעונאית האופנה מצפה לסגור 75 מחנויותיה ברחבי העולם.

חנות של גאפ, צילום: Flickr/Dave Pintr חנות של גאפ | צילום: Flickr/Dave Pintr חנות של גאפ, צילום: Flickr/Dave Pintr

מכירות "אולד נייבי" באסיה לרבעון הראשון הסתכמו ב-50 מיליון דולר בלבד. סך מכירותיה של החברה באסיה היו 356 מיליון דולר לתקופה זו.

במרץ הודיעה החברה כי תנקוט צעדים לשיפור ביצועיה העסקיים, כולל צעדים לייעול מודל הפעילות של החברה. גאפ מעריכה כי מאמציה יובילו לחיסכון שנתי לפני מסים של 275 מיליון דולר ושיפור של 2 נקודות בסיס במרווח התפעולי שלה.

החברה מעריכה שתרשום הפסד שנתי של מכירות בהיקף של כ-250 מיליון דולר בשל סגירת החנויות, וכן 300 מיליון דולר, לפני מסים, בשל פעילות ההתייעלות שלה בשנה הפיסקאלית של 2016. כמו כן החברה צופה לעלויות של 100 מיליון דולר שלא במזומן, בגין סגירת החנויות וצעדי ההתייעלות.

מניותיה של החברה סיימו אתמול את יום המסחר בעלייה של 1.2%. מניותיה של החברה יראו בשנה האחרונה ב-55.2%, לעומת ירידה של 4.1% של מדד S&P 500 באותה התקופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות