אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוז'י הרצוג: "אין לי כוונה לתת את התענוג ליריבים שלי ולהתפטר" צילום: אוראל כהן

בוז'י הרצוג: "אין לי כוונה לתת את התענוג ליריבים שלי ולהתפטר"

באירוע שבתרבות בכפר סבא אמר יו"ר המחנה הציוני על פרישתו של שר הביטחון:"אני חושב שיעלון איש ישר, הגון ואמיץ. הודעתי לפני יומיים שהייתי רוצה לראות אותו עם אורלי לוי במחנה הציוני"

21.05.2016, 12:57 | כתב כלכליסט

"לא זחלתי ולא הלכתי שבי, לא התבזיתי כיוון שאם הייתי עושה זאת מזמן הייתי בפנים בתוך הממשלה", כך התייחס היום יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג לדרמה הפוליטית של הימים האחרונים במסגרת אירוע שבתרבות של עיריית כפר סבא שהתקיים היום בהנחיית רינה מצליח. 

קראו עוד בכלכליסט

על המשא ומתן עם נתניהו שנכשל ולא הביא בסופו של דבר לכניסת המחנה הציוני לממשלה אמר הרצוג: "אנחנו חיים בעידן שבו כל דבר שאתה עושה או אומר יוצא מיד ברשתות חברתיות בהיסטריה. אני לא יודע אם מנחם בגין היה מסוגל להביא שלום עם מצרים בעידן הטוויטר והפייסבוק. במערכת יחסים בין מנהיגים דרושה לעיתים דיסקרטיות ואני מטיל ספק בדיסקרטיות של נתניהו".  

שר הביטחון המודח משה (בוגי) יעלון. "איש מרשים והגון מאוד", צילום: אריאל חרמוני שר הביטחון המודח משה (בוגי) יעלון. "איש מרשים והגון מאוד" | צילום: אריאל חרמוני שר הביטחון המודח משה (בוגי) יעלון. "איש מרשים והגון מאוד", צילום: אריאל חרמוני

הרצוג הדגיש בדבריו: "לא זחלתי ולא הלכתי שבי. לא התבזיתי כיוון שאם הייתי עושה זאת מזמן הייתי בפנים. קיבלתי את תיק הבטחון ותיק החוץ והקפאת בנייה. אומרים שאסור לדבר עם נתניהו כי הוא בלתי אמין. האמנתי שצריך לעשות נסיון להגיע איתו אל השוקת מהטעם שהוא נתן התחייבויות למנהיגים בעולם ובאזור, והחבילה המדינית שגובשה היתה אמורה לשנות את פני האזור בצורה רצינית".

לשאלה אם ידע כי נתניהו מנהל משא ומתן מקביל עם ליברמן אמר הרצוג: "לא ידעתי שבמקביל הוא ניהל משא ומתן עם ליברמן, אני חושב שנתניהו הוא פחדן, הוא ברח והעדיף בסופו של דבר ליפול לתעלה שאלקין, בנט, שקד ומועצת יש"ע חפרו לו, וצר לי שגם גורמי שמאל החליט ליפול למלכודת הזו. זה מנע שינוי גדול של שתי תנועות גדולות".

הרצוג אמר שאין לו כוונה ללכת הביתה: "אין לי שום כוונה לתת את התענוג לאנשים האלה ולהתפטר– קוראים לאנשים האלה שלי יחימוביץ, מיקי רוזנטל ואחרים. יש לי מחלוקת עמוקה עם מה שעשתה שלי יחימוביץ שבועות האחרונים, היא אמרה שהיא רוצה להיכנס לממשלה, דקה לאחר מכן אני מותקף על ידה ושומע כמה אני עושה מעשה שלא ייעשה. בגוף פוליטי יש כללים בסיסיים, אי אפשר להטיח במנהיג שהוא כלב שהולך על ארבע".

לשאלה אם ינהל שוב משא ומתן עם נתניהו אמר הרצוג: "הבעיה עם נתניהו היא שבסוף הוכח שכשהוא עומד בפני החלטה היסטורית הוא לא מסוגל לקבל אותה ותמיד ממצמץ, אמרתי לו שיפסיק עם הפחד הזה. גם לי יש פחדים אבל האמנתי. לא עומד על הפרק משא ומתן עם נתניהו שוב, זה הסתיים לגמרי וזה מאחורינו. אין מה להאמין לנתניהו".

על פרישתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר הרצוג: "יעלון הוא איש מרשים והגון מאוד. יש לנו מחלוקת עם הדעות, אבל אני מאוד מכבד אותו. מה שאמר אתמול אהוד ברק משקף אמירה אותנטית שמה שקרה עם יעלון זה לא רק ההחלפה שלו בתפקיד. הוא האמין מתוך עקרונות שמותר למפקדים להביע עמדה. אני חושב שיעלון איש ישר, הגון ואמיץ. הודעתי לפני יומיים שהייתי רוצה לראות אותו עם אורלי לוי במחנה הציוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
בוזי היקר .
כאיש ימין אך לא חבר במפלגות ימין אני מבקש שתעשה הכל כדי למנוע משני אנשים לא רואיים לשבת במקומך , אחת היא שלי שכבר הוכיחה את חוסר יכולת להנהיג מפלגה , ואת בעל הפה המזוהם המזכיר לי חבר ליכוד אחר חברון בראון . עשה הכל כדי להמשיך ולפעול למען המדינה . בהצלחה .
דודו , רמת גן ,  |  22.05.16
4.
בוגי ליברמן והרצוג
להרצוג שלום את אלה שיבחרו בליברמן לעתיד את רובם יותר מעניינת הפנסיה ופת הלחם האומללה שאין לנו. רוב הרוסים יחפשו את המתנה הזו וזה כל הכוח שלו. דוח העוני מזוויע אכזרי ומאמלל. להרבה אנשים אין מספיק כסף לאוכל בסיסי. תחשוב גם על האומלללים הללו... ואז תראה איך הפסדתם... לא נותרו הרבה בכנסת ובממשלה שדוח העוני מדבר אליהם, רובכם מודשנים מעונג השילטון. לצערי הרב מאוד.
ורד , תל אביב  |  21.05.16
3.
מר הרצוג, מתפקידך הוא לדעת ולזהות שאתה מנוצל (בשביל זה גם יש עוזרים)!
מר הרצוג, מתפקידך הוא לדעת. כניראה אתה לא מתאים להיות בצמרת - כי אם אתה לא יודע את זה. מה יקרה עם אוייבים אמיתיים? פוליטיקאים מארה"ב, הרשות ושאר הערבים - אם יעבדו אליך - הנזק יהיה בחיי אדם ולא רק בכבודך. מקוה שתסיק מסקנות ומהר ותפנה את מקומך. אבל הבעיה שמחליפך, חלי או מרגלית או קבל, גרועים יותר. ג.נ. מצביע עבודה מפוקח.
דני , ת"א  |  21.05.16
לכל התגובות