אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום מסגד: חברה סעודית תבנה במנהטן מגדל יוקרה צילום: Are Carlsen

במקום מסגד: חברה סעודית תבנה במנהטן מגדל יוקרה

הפרויקט ימומן על ידי בנקים מכווית, מלזיה ואיטליה. ב־2011 נגנזה תוכנית להקמת "מסגד גראונד זירו" באתר בגלל מחאה ציבורית

21.05.2016, 18:29 | בלומברג

פרויקט יוקרה למגורים ייבנה לא הרחק מאתר מגדלי התאומים לשעבר, שם אמור היה לקום מסגד. הקמת המגדל תתאפשר בעזרת מימון בגובה 219 מיליון דולר מקבוצה בינלאומית.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הנדל"ן סוהו פרופרטיז, ובראשה שריף אל־גמאל, דיווחה כי הפרויקט - 45 פארק פלייס - קיבל הלוואה של 174 מיליון דולר מקבוצה המונה את הבנק הגדול במלזיה, מלייאן בנקינג, ורבה בנק מכווית ואינטסה סנפאולו מאיטליה. 45 מיליון דולר נוספים יגיעו מקבוצת ההשקעות הסעודית MASIC. קבוצת המלווים המגוונת מהווה איתות לכך כי משקיעים בינלאומיים עדיין רואים בניו יורק כר השקעה פורה, וזאת למרות שטף בהיצע דירות היוקרה ועצירת מימון ממקורות מסורתיים.

מנהטן מנהטן מנהטן

סוהו פרופרטיז תבנה מגדל זכוכית ובו 15 דירות שיתפרסו על קומה שלמה בשטח שינוע בין 297 מ"ר ל־344 מ"ר - כך לפי דיווח שמסר אל־גמאל בספטמבר. המחירים יעמדו על ממוצע של 3,000 דולר לרגל רבועה.

ההקמה של הבניין בן 43 הקומות צפויה להתחיל ברבעון השלישי של השנה ולהסתיים ב־2018. "החזון שלנו עבור השכונה והמיקום קיבל אשרור בזכות הביטחון של המלווים שלנו בשוק והתמיכה הנלהבת ב־45 פארק פלייס", אמר אל־גמאל בהודעה רשמית.

במקור התכוון אל־גמאל להקים מרכז תרבות מוסלמי ומסגד באתר, הממוקם מרחק שני רחובות מאתר מגדלי התאומים לשעבר. עם זאת, התוכנית, שזכתה לכינוי "מסגד גראונד זירו", נגנזה ב־2011 בעקבות מחאה ציבורית שטענה כי אין זה הולם להקים מסגד בסמוך למקום שבו אירע פיגוע הטרור הרצחני בתולדות ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות