אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כוכב עולה: גל אורן

כוכב עולה: גל אורן

אורן, שמסיים תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, משמש כיום כחוקר מדעי במסגרת מעבדה לאומית

24.05.2016, 14:28 | מערכת כלכליסט

שם: גל אורן

עיסוק נוכחי בנוסף ללימודים באו"פ: לשעבר קצין אקדמי בכיר בצה"ל במסגרת יחידה חוץ צבאית, כיום חוקר מדעי במסגרת מעבדה לאומית.

תחום לימודים: מדעי המחשב, תואר שני, מסיים בהצטיינות

מודע בחרת ללמוד באוניברסיטה הפתוחה?

לאחר שסיימתי במהלך התיכון את התואר הראשון במדעי המחשב, גויסתי לצבא במסגרת ייעודית לאקדמאים צעירים הנקראית 'אקדמיזציה'. במסגרת מסגרת זו זכיתי לקבל חצי יום בשבוע ללימודים אקדמיים לתואר שני בתחום, והיחידה בה שירתי הגדילה לעשות ואף העניקה לי יום שלם לצורך לימודים אלו מדי שבוע. מכיוון שמיקום היחידה היה רחוק ממרכז הארץ, ומפאת העובדה ששעות העבודה לא אפשרו גמישות בהגעה לשיעורים, (וגם בגלל שמטבעי אני יותר אוטודידקט...), החלטתי ללכת על תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, ששמעתי מרבים שהוא תואר טוב מאוד.

מהם יתרונות האוניברסיטה הפתוחה, לדעתך?

היום, לאחר שעמדתי בכל החובות ואני מחכה בעצם לסגירת התואר, אני יכול לומר שהבחירה באוניברסיטה הפתוחה הייתה רעיון מצוין. ראשית, להבדיל ממקומות אחרים, רמת ההוראה שמתבצעת באופן עצמאי הייתה גבוהה מאוד, ובאמת חייבה לקרוא את כל הספרים, ולא לחפף. יתרה מכך, העובדה שאתה בתור מאסטראנט עומד לבדך מול חומר רב (ללא עזרת מורים וחברים) מבגרת מאוד לקראת עבודה התזה, ואני חושב שעניין זה בפני עצמו ראוי לציון. כמו כן, רמת החוקרים באוניברסיטה הפתוחה התגלתה כגבוהה מאוד (לפחות בחוג למדעי המחשב ומתמטיקה), עם חוקרים מצוינים בתחומי האלגוריתמיקה – תחום מבוקש מאוד בשוק – והתזה שלי, בהנחיית ד"ר לאוניד ברנבוים, שעסקה במידולים ובאופטימיזציות של אלגוריתמי ניהול הזיכרון במערכת ההפעלה, אף עזרה לי בעבודות המחקר והפיתוח במסגרת עבודתי היום-יומית כחוקר במעבדה לאומית.

גל אורן גל אורן גל אורן

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

עוד בטרם סיימתי את התזה, ולאור פירות המחקר והקשר האקדמי הטוב שלי עם המנחה שלי, הוצע לי להמשיך ללימודי דוקטורט כהרחבה של נושא התזה שלי, ולמעשה התקבלתי ללימודים אלו באוניברסיטת בן-גוריון (תחת הנחייה משותפת של ד"ר ברנבוים ופרופ' מיכאל אלקין) עוד בטרם סיימתי את התואר השני. אני מאמין שבעוד חמש שנים מהיום אסיים את הדוקטורט ואמשיך לפוסט-דוקטורט בחו"ל, ואולי אף אצליח להשיג משרה באקדמיה.

פרטים נוספים מעניינים עליך

בימי התיכון הקמתי סטארט-אפ יחד עם חברי הטוב נריה שטרו שמטרתו הייתה לייצר מכשיר חכם לניטור ואיתור של דליפות במערכות מים ביתיות. עם המצאה זו זכינו בתחרות מדענים צעירים הלאומית של האוניברסיטה העברית, בפרס אינטל בתחרות מדענים צעירים של האיחוד האירופי, ובפרס שלישי בקטגוריית ניהול איכות סביבה בתחרות מדענים צעירים הבינלאומית שבארה"ב. לבד מזאת פרסמנו שני מאמרים על מערכת זו, ועבור אחד מהם אף זכינו בקופנהאגן בפרס המאמר המצטיין של הכנס.

לבד מזאת, תחביבי הגדול ביותר הינו ספרות אירופית, ואף כתבתי בעיתונות לא מעט בתחום זה ב'צעירותי'. את מסותיי אלה אף איגדתי לפני כשנתיים בספר בשם "שברים במראה – שבר ומשבר בספרות האירופית המודרנית" שראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד, ואשר זכה השנה בשני פרסים במסגרת פרסי משרד התרבות.

מעוניינים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה? שילחו את פרטיכם
*
*
* שדה חובה
שלחו
תודה,
הפרטים נשלחו והתקבלו במערכת
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות