אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסיפת האג"ח באפריקה ישראל: הכרעה על מספר הנציגויות צילום: שאטרסטוק, אוראל כהן

אסיפת האג"ח באפריקה ישראל: הכרעה על מספר הנציגויות

אסיפת המחזיקים תתכנס היום בשעה 14:30 לדיון עם הנהלת החברה - ותחליט האם למנות נציגות נפרדת למחזיקי אג"ח כ"ח או נציגות משותפת לשלוש הסדרות

22.05.2016, 11:25 | גולן חזני

אסיפת מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראלתתכנס היום (א') בשעה 14.30 במלון קראון פלאזה בת"א - ותעסוק בעיקר בשאלת הנציגות שתוקם לצורך המו"מ מול החברה ובעל השליטה לב לבייב. 

קראו עוד בכלכליסט

באופן ספציפי, השאלה שתעמוד על הפרק תהיה האם להקים נציגות אחת משותפת לכל שלוש סדרות האג"ח או שתיים נפרדות - האחת לסדרות כ"ו ו-כ"ז והשנייה לסידרה כ"ח. סידרה כ"ח היא בעלת פחות בטוחות ועם מח"מ מעט ארוך יותר.

המצדדים בנציגות אחת משותפת, ובהם רוב המחזיקים המוסדיים הגדולים, טוענים כי נציגות נוספת רק תסרבל את התהליך ותהיה כרוכה בהוצאות כפולות של מאות אלפי שקלים - משום שמשמעותה מינוי יועצים נפרדים ובעלי תפקידים אחרים כפולים. מנגד, המצדדים בשתי נציגויות טוענים כי רק נציגות נפרדת תוכל לייצג נאמנה את האינטרסים של סידרה כ"ח.

הרמטיק הוא הנאמן בשלוש הסדרות, באמצעות מירב עופר בסדרות כ"ו-כ"ז ודן אבנון בסידרה כ"ח - השניים יצטרכו להחליט אם לפסול בהצבעה שתיערך באסיפה מחזיקים שמצויים בשני סוגי הסדרות.

הנהלת  אפריקה ישראל צפויה להגיע לאסיפה, בראשות נדב גרינשפון ואברהם נובוגריצקי, לצד שלומי פלס, יד ימינו של לבייב. בעל השליטה עצמו לא יופיע לאסיפה.

הבוקר פירסמה החברה הבת הגדולה של אפריקה, אפריקה נכסים, את דו"חותיה לרבעון הראשון, המצביעים על גידול משמעותי ברווח הנקי - אפריקה נכסים רשמה בשורה התחתונה רווח של 154 מיליון שקל, בהשוואה ל-49 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. 

אברהם נובוגריצקי, מנכ"ל אפריקה ישראל , צילום: אוראל כהן אברהם נובוגריצקי, מנכ"ל אפריקה ישראל | צילום: אוראל כהן אברהם נובוגריצקי, מנכ"ל אפריקה ישראל , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות