אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רביב צולר מאותת על ייקור תעריפי ביטוחי הרכב בעקבות "תקנות וינוגרד" צילום: עמית שעל

רביב צולר מאותת על ייקור תעריפי ביטוחי הרכב בעקבות "תקנות וינוגרד"

לדברי מנכ"ל ביטוח ישיר, "מסקנות וינוגרד מחייבות התאמת תעריף בביטוח רכב חובה"; החברה רשמה ברבעון הראשון ירידה של 53% ברווח הכולל ל-22.7 מיליון שקל, כתוצאה מהפרשה של 30 מיליון שקל בשל תקנות וינוגרד לגבי תשלומים של הביטוח הלאומי לנפגעי תאונות עבודה

22.05.2016, 14:30 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח הראשונה לפרסם את תוצאות הרבעון הראשון של 2016 היא גם הראשונה לחשוף את השפעות תקנות וינוגרד (לגבי תשלומים לנפגעי תאונות עבודה) ביחס אליהן. "כלכליסט" חשף בשבוע שעבר כי חברות הביטוח יצטרכו לבצע הפרשות של מאות מיליוני שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

ישיר.אי.די.אי, הידועה יותר כחברת ביטוח ישיר והמנוהלת על ידי רביב צולר, דיווחה על צניחה של כ-53% ברווח הכולל ברבעון הראשון שהסתכם ב-22.7 מיליון שקל, לעומת הרבעון המקביל אשתקד וזאת בשל הפרשה חד-פעמית של 30.5 מיליון שקל לפני מס בעקבות השפעת תקנות היוון חדשות של ביטוח לאומי. מדובר בתקנות ששר הרווחה חיים כץ חתם עליהן רק לפני שבוע והן מבוססות על מסקנות ועדת וינוגרד.

לפי התקנות, ביטוח לאומי יצטרך להגדיל את סכומי הפיצוי שהוא משלם לנפגעי תאונות עבודה כיוון שיהיה עליו לעדכן את תוחלת החיים הצפויה לצורך חישוב הפיצוי המהוון תשלומי קצבאות לסכום חד-פעמי ולחשב את הקצבה לפי הנחת ריבית של 2% במקום 3%.

השופט בדימוס אליהו וינוגרד, צילום: אלכס קולומויסקי השופט בדימוס אליהו וינוגרד | צילום: אלכס קולומויסקי השופט בדימוס אליהו וינוגרד, צילום: אלכס קולומויסקי

חברות הביטוח יהיו חייבות להתאים את התחשיבים בעת שהן מעניקות תשלום חד-פעמי כפיצוי בביטוחי הרכב חובה ולכן נדרשה ההפרשה המשמעותית הזו שצפויה לפגוע ברווחיות של כל חברות הביטוח.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", חברות הביטוח צפויות לייקר בעקבות כך את תעריפי ביטוחי הרכב חובה וזאת למול רפורמה שיצאה לדרך רק בפברואר האחרון ואותה הוביל אגף שוק ההון במשרד האוצר שהייתה אמורה להוריד את תעריפי ביטוחי החובה.

עוד הושפעו לרעה התוצאות מירידה משמעותית בהכנסות מהשקעות, שתשפיע על כל הענף על רקע סביבת הריבית הנמוכה המקשה לייצר תשואות על ההון. לצד ההשפעה החד-פעמית, הפרמיות של ביטוח ישיר ממשיכות לצמוח והן עלו ב-15% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-474 מיליון שקל - כ-2% מהצמיחה היא תולדה של קליטת תוספת רכבים

משמעותית במסגרת זכיה במכרז עובדי המדינה.

רביב צולר: "חתימת שר הרווחה על אישור מסקנות ועדת וינוגרד, אשר עשויות להגדיל התחייבויות עבר ואף מחייבות התאמת תעריף בענף חובה, יחד עם הירידה המשמעותית בהכנסות מהשקעות עד כדי איפוסם עקב המגמה השלילית בשווקי ההון בארץ ובעולם, לא מנעו מאתנו להציג רווח נקי ותשואה להון משמעותיים.

"לפני מספר ימים יצאנו למהלך רחב היקף שמטרתו לחולל מהפכה צרכנית בענף ביטוחי הבריאות ולהוזיל משמעותית את המחירים הנהוגים בו כיום. אנו מאמינים ביכולתנו להפוך לשחקן משמעותי בענף זה. לאחרונה פרסם הפיקוח על הביטוח את מדדי השירות לשנת 2015 להשוואה בין החברות על בסיס מדד שירות משולב הכולל ציון ביחס לטיפול בתביעות, טיפול בתלונות ושביעות רצון לקוחות מהשירות השוטף. שמחנו לראות כי שוב החברה זכתה להיות מדורגת במקומות גבוהים בכל הענפים, לרבות מקום ראשון בענף ביטוח הבריאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות