אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה עובדים פלסטינים יפוצו ע"י מסעדה שניהל ח"כ אורן חזן צילום: אוהד צויגנברג

שלושה עובדים פלסטינים יפוצו ע"י מסעדה שניהל ח"כ אורן חזן

ביה"ד האיזורי לעבודה בירושלים פסק לכל אחד מהעובדים לשעבר במסעדה פיצויים בגובה עשרות אלפי שקלים. במקביל, ביקר השופט את עדותו של ח"כ חזן, שהרבה להאשים את העובדים אך לא התמודד עם טענות בסיסיות בדבר זכויות עבודתם

22.05.2016, 14:30 | תומר גנון

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קיבל ברובה תביעה של שלושה תושבי הכפר הפלסטיני בידיה שבמערב השומרון נגד מסעדה באריאל שנוהלה בעבר על ידי ח"כ אורן חזן, בה עבדו השלושה. התובעים, תושבי הרשות הפלסטינית, תבעו כ-300 אלף שקל מהמסעדה בגין היעדר מתן זכויות סוציאליות בסיסיות, פיצויי פיטורים, וכן הפרשי שכר מינימום. השופט כאמל אבו קאעוד פסק לכל אחד מהם פיצויים בגובה עשרות אלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

התובעים – אימן עותמאן, פואז כנעאן וג'האד כנעאן - הועסקו במסעדה השייכת לחברת א.ח.מ תקשורת ויוזמה בע"מ, ואשר נוהלה על ידי חזן שהיה גם מורשה חתימה בה. התביעה נגד המסעדה התקבלה כאמור בחלקה הגדול, תוך שנקבע כי החברה הפרה בין היתר את הוראות חוק שכר מינימום לגבי אחד העובדים, ונמענה מלשלם להם זכויות סוציאליות בסיסיות.

ח"כ אורן חזן. לפי פסק הדין, טענותיו היו בבחינת "הקוזאק הנגזל", צילום: עומר מסינגר ח"כ אורן חזן. לפי פסק הדין, טענותיו היו בבחינת "הקוזאק הנגזל" | צילום: עומר מסינגר ח"כ אורן חזן. לפי פסק הדין, טענותיו היו בבחינת "הקוזאק הנגזל", צילום: עומר מסינגר

לפי פסק הדין, עדותו של ח"כ חזן הותירה בבית הדין רושם שלילי. "חזן הרבה 'לנאום' במהלך הדיון", נכתב בפסק הדין, "הרחיב תשובותיו מעבר לצורך, דיבר על 'הגינות וצדק', והכחיש באופן גורף את תביעותיהם של התובעים, שעדותם נמצאה מהימנה, שעל אף פערי השפה הייתה אחידה, רצופה, עניינית, וכל אחד מהעדים, על אף שלא נכח בעדותו של השני, תמך בעדותם של חבריו.

מנגד, חזן טען כי הם בדו סיפור יש מאין והאשים אותם בהכפשת שמו הטוב, בבחינת זעקת 'הקוזאק הנגזל'. לעומת זאת עת התבקש להתמודד עם שאלות ספציפיות הנוגעות לתשלום זכויות בסיסיות במשפט העבודה המגן על התובעים, מצא עצמו אובד עצות, התחמק ממתן תשובה ברורה, וניסה להרחיק עצמו בטענות כוללניות, סותרות בחלקן, שאין בהן כדי להושיע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות