אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"דל רוצה להיות שותפה מלאה בחדשנות המדהימה שמתרחשת בישראל" צילום: יאיר שגיא

"דל רוצה להיות שותפה מלאה בחדשנות המדהימה שמתרחשת בישראל"

מייקל דל, מנכ"ל ומייסד ענקית המחשבים, אמר את הדברים במהלך ביקור קצר בישראל: "האינטרנט המקורי היה מכשירים שאנחנו מכירים, השלב הבא הוא האינטרנט של הכול"

22.05.2016, 17:47 | עומר כביר

"דל רוצה להיות שותפה מלאה בחדשנות המדהימה שמתרחשת בישראל" – כך אמר מייסד ומנכ"ל ענקית המחשבים דל, מייקל דל, במהלך ביקור בזק שהוא עורך היום בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

"לישראל יש השפעה חיובית משמעותית על הרוח האנושית", הוסיף דל. "זו לא מדינה שחיה בעבר אלא שמעצימה אותו והיום היא בונה את העתיד הדיגטלי. הצמיחה שלה כאומת הסטארט-אפ זוכה להערצה בכל העולם ומשמשת מופת ודוגמה. זה שוק טכנולוגיה נהדר בעל צימאון לפתרונות חדשניים".

מייקל דל מנכ"ל דל העולמית , צילום: יאיר שגיא מייקל דל מנכ"ל דל העולמית | צילום: יאיר שגיא מייקל דל מנכ"ל דל העולמית , צילום: יאיר שגיא

דל הקדיש חלק ניכר מדבריו לתיאור ההתפתחויות הצפויות בעולם הטכנולוגיה ותפקידה של דל בו. "עולם הטכנולוגיה משתפר פי 10 מדי חמש שנים", הוא אמר. "הטכנולגיה שיש לנו היום טובה פי אלף ממה שהיתה לפני 50 שנה. בעוד 15 שנה מחשב עם כוח עיבוד גדול יותר מהמוח האנושי יעלה פחות מדולר אחד, יותר מחצי מהמכוניות יהיו ללא נהג ושילוב של טכנולוגיות נפלאות ייצור תרחישים שאנחנו לא יכולים לדמיין.

"האינטרנט המקורי היה מכשירים שאנחנו מכירים – שרתים, מחשבים, סמארטפונים. עכשיו יש את האיטנרנט של הדברים – מכשירים חשמליים, כלי רכב, בתים חכמים. השלב הבא הוא האינטרנט של הכול – מזון, חלפים, ציוד רפואי או צבאי ועוד. האתגר הוא לקחת את כל המידע שנוצר ולהשתמש בו כדי ליצור מוצר ועולם טובים יותר. זו ההזדמנות וזו המהפכה התעשייתית הבאה.

"דל תפתח את הטכנולוגיה שתדחוף את הקדמה בעולם הטכנולוגיה. בדל אנחנו ניצור את החברה הטובה בעולם שתאפשר לשותפיה לפעול בעולם הדיגיטלי העתידי. אנחנו ניצור את היכולות הדרושות לתפעול האינטרנט של הדברים”.

בתשובה לשאלה מהקהל התייחס דל למעבר של החברה למיקוד בשוק הארגוני, והסביר שלתפיסתו אין משמעות הדבר שהחברה עוזבת את השוק הצרכני. "אם אתה בשוק המחשבים האישיים, אתה בשוק הצרכני", הסביר. "כשאנחנו מוכרים מחשבים לארגונים, אם העובדים בארגון לא ירצו להשתמש במחשבים האלו יהיה לנו הרבה יותר קשה למכור אותם”.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות