אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של אי.די.בי החליטו לקחת את החברה לפירוק צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי החליטו לקחת את החברה לפירוק

מחזיקי אג"ח סדרה ט' הצביעו ברוב גדול כי הנציגות תבקש מבית המשפט לפרק את החברה. בימים הקרובים צפוי להתנהל מו"מ אינטנסיבי, כאשר המחזיקים סבורים שבמקרה של פירוק, הם יקבלו היום 90 אגורות על כל שקל אג"ח, ואם ימתינו עם הדרישה - יקבלו בעתיד 50 אגורות בלבד

22.05.2016, 20:14 | גולן חזני
מחזיקי האג"ח סידרה ט' של אי.די.בי, החליטה להסמיך את הנציגות לבקש מבית המשפט לפרק את החברה. ההצבעה של המחזיקים הסתיימה ברוב גדול בעד הצעת הפירוק, כשהמחזיקים גם מעמידים סכום של 2.5 מיליון שקל כביטחון לנאמן הרמטיק להגשת תביעת הפירוק בשל הסיכון שכרוך בה.

קראו עוד בכלכליסט

סיכון זה נובע מהאפשרות שבית המשפט יחליט לקבל את עמדת אי.די.בי לפיה הצעדים של המחזיקים גרמו לנזקים גדולים לחברה. המחזיקים טוענים כי החברה איננה סולוונטית וסובלת משווי נכסי נקי שלילי, בעוד שהחברה סבורה כי השווי הנכסי הינו חיובי.

הפער נובע מראייה שונה של שני הצדדים את האחזקה (55%) של אי.די.בי בכלל ביטוח. בעוד שהמחזיקים נצמדים לצעדים של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לבצע מכירה מהירה של החברה, באי.די.בי סבורים שמכירה כזו לא תצא אל הפועל כל כך מהר, כך שהירידה בשווי כלל ביטוח היא זמנית.

סלינגר ואלשטיין, צילומים: אוראל כהן, עמית שעל סלינגר ואלשטיין | צילומים: אוראל כהן, עמית שעל סלינגר ואלשטיין, צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

כך או כך, ל"כלכליסט" נודע כי בימים הקרובים צפוי להתנהל מו"מ אינטנסיבי בין המחזיקים לחברה בניהולו של שולם לפידות, יחד עם נציגו של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין, סאול צאנג, שהגיע מארגנטינה לסייע במו"מ ולנסות לפתור את הבעיה.

מחזיקי האג"ח סבורים שבמקרה של פירוק הם יקבלו 90 אגורות היום על כל שקל אג"ח, ובמידה וימתינו עם הדרישה, הם עלולים להיקלע למצב שבו יקבלו פחות מ-50 אגורות לשקל. בראש המחזיקים עומדת קרן DK.

אם המגעים מול אי.די.בי לא יצלחו, תפנה הנציגות בראשותו של יואב כפיר לבית המשפט בבקשת פירוק, ואז יצטרך בית המשפט להחליט אם אכן להעמיד את החברה לפירוק - או לנקוט בצעד פחות אגרסיבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אי די בי בבעייה תזרימית קשה ובשווי נכסי שלילי - הסבר בפנים
הטיעונים של אי דיבי מגוחכים ואין בהם שום טיעון ענייני לבעייה התזרימית של אידיבי. העובדה שהמשקיע הארגנטינאי עשה עסקה כושלת והזרים הרבה כסף בעבר אינה תשובה לנושא שעל הפרק והוא מקורות עתידיים. הכסף שהמשקיע הארגנטינאי הכניס הינו עלות שקועה ולא רלוונטית לעתיד. אג"ח ט צודקים שאין סיבה שהם אלה שייפגעו כשלא יישאר כלום בחברה והם יוותרו מול שוקת שבורה. מעבר לכך, האם קבוצת אידיבי הציגה תכנית כלשהי? כלום! דיבורים בלבד.בקיצור קרקס ארגנטינה סנטימנטים להשקעה שבוצעה עד כה? לא - בעסקים אין סנטימנטים ונזכור שגם למשקיע הארגנטינאי לא היו סנטימנטים להשקעה של השותף שלו בן משה
אין מנוס מפירוק  |  22.05.16
1.
מעשה הנבלה של המפקחת גורם לכולם לאכול ולחטוף.
עצוב שרגולטוריים פשוט מבריחים משקיעים. מהי מצפה שאדלשטיין השקיע מיליארדים וכל השקעתו תלך לטמיון . מה היא חושבת שבעולם לא יידעו על הנבלה שנעשתה בישראל ? מה היא חושבת שהציבור יסלח לה על זה . יזכרו לה את זה בכל פעם ששמה יעלה. אפו כחלון שיעצור אותה שידליק לפקידים האלה פנס. היא לא תרמה לכלכלת המדינה אחוז אחד ממה שתרם אדלשטיין .
אמיר  |  22.05.16