אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תיעוד: שוטרים מכים עובד ערבי בסופרמרקט בת"א; מח"ש בודקת

מנהל "סופר יודה" ברחוב אבן גבירול סיפר כי שני שוטרים סמויים ביקשו מאחד מעובדיו להזדהות, וכשביקש מהם להזדהות בעצמם, הם החלו לתקוף אותו ואף הזמינו תגבורת שסייעה להם. המשטרה: "החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם"

22.05.2016, 20:12 | נועם (דבול) דביר ורועי ינובסקי, ynet
שוטרים סמויים ושוטרי מג"ב תקפו בצהריים (יום א') עובד ערבי ישראלי במרכול "סופר יודה" ברחוב אבן גבירול בתל אביב. קובי כהן, מעסיקו של העובד, סיפר כי הוא נתקל בשני שוטרים סמויים מחוץ לחנות. "ביקשו ממנו להזדהות בפניהם ולא הציגו תעודה", סיפר כהן ל-ynet, "בתגובה לכך הוא ביקש מהם להזדהות קודם. הם הזמינו למקום תגבורת משטרתית וכשהם באו הם החלו להכות אותו". מח"ש פתחה בבדיקת האירוע.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לאור גל פיגועי הטרור, ובאופן כללי כחלק ממשימות ביטחון הפנים, משטרת ישראל פועלת בנחישות לאיתור וסילוק שוהים בלתי חוקיים מרחבי המדינה למען ביטחון הציבור.  

שוטרים מכים עובד ערבי בסופר יודה שוטרים מכים עובד ערבי בסופר יודה שוטרים מכים עובד ערבי בסופר יודה

 

"מתחקור ראשוני עולה כי לוחמי מג"ב זיהו צעיר שעורר את חשדם וביקשו ממנו להזדהות. החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם. על מנת לבצע את המעצר, נאלצו השוטרים להשתמש בכח בעוד החשוד ממשיך לתקוף באלימות את השוטרים.

"כתוצאה מעוצמת האלימות שהופנתה כלפיהם פונו שני שוטרים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב כשהם סובלים מחבלות ונשיכות. יחד עם זאת, בהתאם לנהלי המשטרה וכמקובל באירועים בהם נאלצים שוטרים להשתמש בכוח לצורך ביצוע תפקידם, כלל החומר ישלח לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות כנגד כל מי שמסכן את חיי האזרחים בישראל".

 

כך או כך, המקרה גרר תגובות רבות ברשת. אחד מעדי הראייה כתב בפייסבוק: "עובד ערבי בסופר יודה יוצא להשליך את הזבל, ניגש אליו בחור עם מכנסיים קצרים ואומר לו תראה לי תעודת זהות, התעודת זהות בפנים מי אתה? הוא לא מסיים להגיד והוא חוטף מכות רצח, אבל רצח, ממנו וחבר שאיתו, מכות שלא ראיתם בחיים, שיניים עפות באוויר, הערבי מרוסק.

"לקשישה ששואלת אותם למה הם עושים ככה הם צועקים לכי תזדייני מפה לפני שנגמור גם אותך (כשיש עדים מסביב), משטרה מגיעה ומצטרפת לשני הפורעים וממשיכים להכות אותו. הכל כולל הקללות לקשישה קורה כשיש עדים מסביב".

קובי כהן, מנהל המרכול, הוסיף: "הם דיברו איתו והוא עמד ולא ניסה לברוח, ואפילו שילב ידיים. בשלב מסוים הגיע מנהל החנות בחולצה הלבנה וניסה לפשר בין הצדדים, אלא שלמקום הגיעו כוחות. עוד שמונה שוטרים סמויים שיצרו סביבו מעגל ופשוט החלו במכות. העובדים שניסו להפריד קיבלו מכות גם הם ואז השכיבו את העובד הערבי ופיצצו אותו מכות. לא היה לו סכין שסיכן את חייהם. הרביצו לו בצורה חסרת רחמים עד שהשביתו אותו. כולנו המומים ממה שקרה - יש לכך רק סיבה אחת - מדובר בבחור ערבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות