אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ooVoo סוגרת פעילות בארץ ומפטרת 70 עובדים צילום: youtube

בלעדי לכלכליסט

ooVoo סוגרת פעילות בארץ ומפטרת 70 עובדים

החברה שפיתחה אפליקציית שיחות וידיאו על בסיס פיתוח ישראלי תתמזג עם חברה־אחות בארה"ב. מרכז הפיתוח התל אביבי ייסגר, שנים ספורות אחרי שצפו ש־ooVoo תגיע לשווי של מיליארד דולר

23.05.2016, 06:52 | מאיר אורבך

חברת הסטארט־אפ האמריקאית ooVoo סוגרת את פעילותה בארץ ומפטרת את כל 70 העובדים המעוסקים כיום בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שנמצאת בבעלות המיליארדר קלייטון מתהיל, מתכוונת להעביר את כל פעילותה לחברתKrush Technologies בארה"ב אשר נמצאת גם היא בבעלותו של מתהיל. תנאי הפיטורים והפיצויים שיקבלו עובדי החברה עדיין לא פורטו.

ooVoo היא אפליקציית שיחות וידיאו אישיות או מרובות משתתפים חינמית המתחרה בסקייפ, מסנג'ר של פייסבוק, הנגאאוטס של gmail ועוד. היא נוסדה ב־2005 על בסיס פיתוח ישראלי, ומומנה לאורך השנים על ידי קלייטון מתהיל. מנכ"ל החברה רוברט ג'קמן יושב בארצות הברית.

בשנה האחרונה החלה החברה לבצע צמצומים בכוח האדם במרכז הפיתוח בתל אביב לנוכח ירידה במספר המשתמשים ועקב חוסר רצון של מתהיל להמשיך ולהשקיע בחברה.

האפליקציה שלא זכתה להצלחה רבה בארץ נחשבה בעבר למצליחה בארצות הברית ובריטניה.

בעבר סומנה החברה כבעלת פוטנציאל להגיע לשווי של מיליארד דולר, בעיקר בעקבות רכישות של חברות דומות לה מבחינה טכנולוגית, דוגמת סקייפ שנרכשה ב־8.5 מיליארד דולר ב־2012 ועוד.

הפיטורים בחברה מצטרפים לשורה של פיטורים שהיו לאחרונה בתעשיית ההייטק בישראל, כאשר בראשם הפיטורים של 300 עובדים בחברת אינטל ופיטוריהם של כ־30 עובדים בחברת נייס.

לדברי דובר החברה, "הודענו לעובדי ooVoo בתל אביב על כוונת החברה לסגור את הפעילות שלה בתל אביב עד סוף חודש יוני הקרוב.

אנחנו נעביר את הפעילות מישראל לדייטון אוהיו בארצות הברית, שם יושבת חברת Krush, חברת־אחות של ooVoo.

אנחנו מאוד נרגשים מהחיבור בין שתי החברות, אבל מרגישים צער עמוק על הצורך לסיים את היחסים הארוכים שיש לנו עם עובדי החברה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות