אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרווח הנקי של פרטנר צלל ב-44% ברבעון הראשון

הכנסות פרטנר ברבעון הראשון נחתכו ב-7% לסכום של 977 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 14 מיליון שקל - רק 1.4% מהכנסות חברת הסלולר. מנכ"ל פרטנר: "הרגולטורית כיום מטפחת ומבססת מונופול בשוק ומונעת יצירת שוק תחרותי מאוזן"

23.05.2016, 09:08 | אלירן מלכי

פרטנר מציגה רבעון ראשון חלש אך יציב. חברת הסלולר פרסמה הבוקר (ב') את הדוחות הכספיים שלה לרבעון הראשון של שנת 2016.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מדווחת על הכנסות בגובה 977 מיליון שקל, ירידה של 7% מהרבעון המקביל, רווח תפעולי של 54 מיליון שקל, ירידה של 4% מהרבעון המקביל, ורווח נקי של 14 מיליון שקל, ירידה של 44% בהשוואה לרבעון המקביל (הרווח הנקי עמד על 1.4% מהכנסות החברה). ה-EBITDA ברבעון הראשון של 2016 הסתכם ב222 מיליון שקל, ירידה של 2% מהרבעון המקביל וההכנסה הממוצעת ממנוי נחלשה מעט וירדה מ-69 שקל ברבעון המקביל ל-67 שקל ברבעון הראשון.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, מסר בהודעת החברה כי "הרבעון הראשון של שנת 2016 עמד בסימן החלטתנו להיפרד מהמותג orange והשקת המותג Partner. החלטה זאת היא חלק ממהלך אסטרטגי להפוך מחברה ממוקדת סלולר לקבוצת תקשורת כוללת, שמציעה ללקוחות פרטיים ועסקיים מגוון פתרונות תקשורת בנוסף לשירותי הסלולר.

 

 

כחלק משינויים שעוברת הקבוצה, בכוונתנו לאחד את פעילויות קבוצת פרטנר בתחום הקווי, תחת המותג Partner, וכפועל יוצא להפסיק את השימוש במותג 012 סמייל בשנת 2017. במהלך השבועות הקרובים, נתחיל לעדכן את לקוחות 012 סמייל בנוגע לאיחוד פעילויות החברה תחת המותג Partner. מהלך זה, כאמור, מתייחס לפעילות 012 סמייל בלבד, ואינו כולל את מותג הסלולר 012 מובייל.

"האתגר המרכזי עמו אנו מתמודדים היום הוא חוסר הבהירות באשר להחלטות רגולטוריות צפויות. רק לאחר שתיווצר ודאות רגולטורית היוצרת אכיפה שווה על כל השחקנים בשוק, נוכל להשקיע בתשתיות טכנולוגיות מתקדמות אשר יאפשרו לאזרחי ישראל ליהנות משירותים מתקדמים בדומה למגמות העולמיות. בנוסף, קיימת חשיבות גבוהה ליישום מלא של כל פרקי הרפורמה בשוק הקווי - האינטרנט, הטלפוניה והתשתיות הפאסיביות, כאשר הרגולציה החלקית והיישום הבעייתי של הרפורמה כיום פוגעים בצרכן הישראלי שנאלץ לשלם מחירים גבוהים ביותר עבור השירותים הללו. המציאות הרגולטורית כיום מטפחת ומבססת מונופול בשוק ומונעת יצירת שוק תחרותי מאוזן שמאפשר תחרות בריאה בין קבוצות התקשורת השונות".

 

חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר, צילום: אוראל הכהן חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר | צילום: אוראל הכהן חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר, צילום: אוראל הכהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות