אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה בשנית בקשת שרה נתניהו לפסול את השופטת הדנה בתביעת גיא אליהו צילום אוראל כהן"

נדחתה בשנית בקשת שרה נתניהו לפסול את השופטת הדנה בתביעת גיא אליהו

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דיתה פרוז'ינין פסקה גם בתביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, תוך שהיא מותחת ביקורת חריפה על התנהלותה של רעיית ראש הממשלה כלפי העובדים

23.05.2016, 11:47 | זוהר שחר לוי
בית הדין הארצי לעבודה דחה היום (ב') את בקשתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לפסילת השופטת הדנה בתביעת העובד לשעבר במעון ראש הממשלה גיא אליהו.

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דיתה פרוז'ינין היא השופטת שפסקה בתביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, תוך שהיא מותחת ביקורת חריפה על התנהלותה של רעיית ראש הממשלה כלפי העובדים ואף חייבה את המדינה בפיצוי.

קראו עוד בכלכליסט

שרה נתניהו, צילום: איי אף פי שרה נתניהו | צילום: איי אף פי שרה נתניהו, צילום: איי אף פי

השופטת פרוז'ינין היא גם השופטת הדנה בתביעה נוספת שהוגשה על ידי עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, גיא אליהו שתבע 650 אלף שקלים פיצויים בטענה כי הועסק בתנאים פוגעניים ו"בשל הפרת חוקי העבודה".

לאחר קבלת פסק הדין בעניין נפתלי, ובמקביל לבקשות ערעור שהוגשו על פסק דין זה מכל הצדדים כולל מצידה של נתניהו, הגישה רעיית ראש הממשלה בקשה לפסילת השופטת פרוז'ינין בתיק אליהו. לשיטת נתניהו, פסק הדין שניתן בעניינו של נפתלי "נועל" את השופטת ומחייב אותה לתת פסק דין זהה בעניינו של אליהו.

השופטת דיתה פרוז השופטת דיתה פרוז'ינין | צילום: אתר בתי המשפט השופטת דיתה פרוז

השופטת פרוז'ינין דחתה בחודש שעבר את בקשת הפסילה שהוגשה על ידי נתניהו באמצעות דר' יוסי כהן. "היעלה על הדעת כי המותב ייפסל כאשר בתיק מתעוררות שאלות נוספות שאינן נוגעות לנתניהו, והצדדים להליך לא ביקשו כלל את פסילת המותב?", כך כתבה השופטת בהחלטתה.

אולם נתניהו לא ויתרה והגישה בקשה נוספת לפסילת השופטת לבית הדין הארצי לעבודה. נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט יגאל פליטמן, דחה את בקשתה ואף השית עליה הוצאות אישיות.

עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת את מני נפתלי וגיא אליהו, מסרה: "כולי תקווה כי הגברת שרה נתניהו תתן כעת מנוח לבתי הדין לעבודה בישראל, ותשקיע את כוחותיה ומשאביה לביצוע חשבון נפש אישי ועמוק. לא ייתכן כי הגברת נתניהו, שהתעמרה בעובדי מעון רוה"מ במשך שנים ארוכות, לא תסיק מסקנות ולא תפעל לשינוי עמוק ומקיף בהתנהגותה כלפי העובדים, ובמקום זאת תטיש את בתי הדין לעבודה בישראל, על ערכותיהן השונות, בבקשות שווא ובניסיון להלך עליהם אימים".

בית הדין הטיל על נתניהו הוצאות בגובה 4,000 שקל - 2,000 שקל למדינה ועוד 2,000 לאליהו.

השופט פליטמן הבהיר בפסק הדין כי לא מצא שיש "נסיבות אובייקטיביות המעלות חשש למשוא פנים מצד בית הדין האזורי לעבודה" וכי לא מדובר במקרה חריג המחייב את התערבותו.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
התעמרות?
אולי מי מבין אלו הטוענים כי התעמרו בהם יתן תשובה הגיונית מה חיפס במקום העבודה בו לא הרגיש בנוח? עובד אשר אין הוא חש ביטחון במקום עבודתו צריך לעשות מספר דברים. הראשון לקיים שיחה עם מעבידו על מנת ללבן את הדברים ביניהם. אם לאחר זאת לא נפתרה הבעיה. ראשי ואף חיב העובד לצאת ולחפס מקום אחר. השארותו מלמדת כי דבריו אינם שווים את קליפת השום.
חוסיין אובמה  |  23.05.16
לכל התגובות