אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Nucleix גייסה 3 מיליון דולר צילום: בלומברג

Nucleix גייסה 3 מיליון דולר

החברה, שפיתחה מערכת המיועדת לאבחון ומעקב אחר סרטן שלפוחית השתן, גייסה עד היום יותר מ-13 מיליון דולר. הסבב הנוכחי ישמש להמשך הניסויים הקליניים ולגיוס עובדים נוספים

23.05.2016, 14:52 | מאיר אורבך

חברת מדעי החיים הישראלית Nucleix גייסה שלושה מיליון דולר. את הסבב הובילה חברת ההשקעות Aurum Ventures MKI LTD, זרוע השקעות הטכנולוגיה של איש העסקים והיזם מוריס קאהן. בסבב השתתף גם היזם ואיש העסקים זהר זיסאפל, משקיע קיים בחברה. החברה פיתחה מערכת לבדיקת שתן המיועדת למעקב ובדיקה של סרטן שלפוחית השתן.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסבב גיוס שני משמעותי של Nucleix, לאחר שבשנת 2014 גייסה החברה סכום של חמישה וחצי מיליון דולר בסבב שהובילה קרן OrbiMed, לצד זיסאפל ומשקיעים פרטיים נוספים. מאז נוסדה בשנת 2008, גייסה Nucleix בהובלת ד"ר אילון גנור, מנכ"ל ויו"ר החברה, וד"ר עפר שפירא, נשיא וסמנכ"ל התפעול, יותר מ-13 מיליון דולר. גנור מוכר יותר כיזם שעמד מאחורי חברת ווקלטק, החברה הישראלית שהמציאה את תחום ה-VoIP אבל לא הצליחה להמיר את הפיתוח להצלחה כלכלית.

אלון גנור. יו"ר ומנכ"ל, צילום: איציק שוקל אלון גנור. יו"ר ומנכ"ל | צילום: איציק שוקל אלון גנור. יו"ר ומנכ"ל, צילום: איציק שוקל

הסכום שגויס בסבב הנוכחי ישמש להמשך הניסויים הקליניים הנדרשים לקבלת אישור ה-FDA, להנעת תהליכי שיווק באירופה למוצר הראשון של החברה ולהאצת פיתוח היישומים הבאים של המוצר. Nucleix אף מתכוונת להמשיך להשקיע בהרחבת כוח האדם שלה, המונה כעת 16 עובדים.

המערכת שפיתחה Nucleix היא בדיקת שתן מבוססת סמנים ביולוגיים אפיגנטיים, המיועדת לאבחון ומעקב אחר סרטן שלפוחית השתן. אפיגנטיקה הוא תחום בביולוגיה החוקר שינויים תורשתיים בפעילות תאים, אשר אינם נגרמים משינויים ברצף ה-DNA.

סרטן שלפוחית השתן הנו החמישי בשכיחותו בעולם, כאשר יותר מ-200 אלף חולים נוספים מאובחנים מדי שנה. מאחר ומדובר במחלה שהסיכוי לחזרתה גבוה, החולים נכנסים למעגל של בדיקות למשך כל חייהם, כדי לעקוב אחר יעילות הטיפול הניתן להם. בארה"ב בלבד, כ-800 אלף חולים בסרטן שלפוחית השתן, נזקקים לניטור קבוע של מצבם.  

"סבב הגיוס הנוסף יחזק יותר את יכולתנו לבצע את תכניתנו להפוך לחברה מובילה באבחון וניטור סרטן בפרט. Aurum המוכרת כאחת המשקיעות המובילות בתחום הבריאות העולמי, מצטרפת כעת למועצת המנהלים של Nucleix, לצד OrbiMed, מקרנות ההון סיכון הגדולות בעולם בתחום הבריאות, ומשקיעים נוספים. אנו רואים בכך הצבעת אמון נוספת במוצר הקיים, כמו גם במוצרים עתידיים שנפתח על בסיס טכנולוגיות האפיגנטיקה", אמר אילון גנור, יו"ר ומנכ"ל Nucleix.

ד"ר דן גלוון, מנהל תחום מדעי החיים ב-Aurum Ventures MKI LTD, הצטרף למועצת המנהלים של Nucleix בעקבות ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות